Superonline ZTE modem H3600 Bufferbloat değerleri normal mi?

YusufYavuz

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
resim_2023-07-12_174146595.png

Test değerlerim bu şekilde. Modem arayüzünde QoS ayarlarını bulamadım. Şu an ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

En son söyleyeceğimi başta söyleyeyim Superonline asla kimseye aldırmıyorum tavsiye etmiyorum.

Bu tür testler çok anlam ifade etmiyor ama fikir veriyor. Yurtdışı bağlantılarında oyun sırasındaki sonuçlar daha önemli gerçek doğru sonuçlar çıkıyor.

Bu şekilde görünürde bir sorun yok gibi ama sansür kısıtlama engelleme vb. konusunda en başta geliyor.
Telegram'da canlı sesli sohbet vb. işlemleri yaparken normal bağlantıda sorun yaşanıyor bağlantı sürekli kopuyor özellikle yeni abonelerde.
Ben bu surumu çözmek için Statik ip denedim birkaç kere çözüm olmadı. Çözüm olarak daha doğrusu kısmen çözüm olarak (düşük hız yüksek ping) WARP VPN kullanıyorum bu yüzden Keenetic Hero DSL gibi Router cihazlara ihtiyaç var. İSS nin verdikleri cihazlar çöp kısıtlı tak kullan şeklinde. Mesela Superonline ZTE 3600 ü kutusuna koyup kaldırdım.

Superonline 100/20 Fiber internet testi kablolu/kablosuz.

test1.jpg

Yurtdışı.

Ekran görüntüsü 2023-07-12 163855.png

Türkiye - Kablolu. (20 metre CAT6)

kablo1.png

kablo2.png

kablo3.png

kablo4.png

Kablosuz.

kablosuz1.png

kablosuz2.png

kablosuz3.png

kablosuz4.png

iPhone 'dan

IMG_1056.jpg

En son söyleyeceğimi başta söyleyeyim Superonline asla kimseye aldırmıyorum tavsiye etmiyorum.

Bu tür testler çok anlam ifade etmiyor ama fikir veriyor. Yurtdışı bağlantılarında oyun sırasındaki sonuçlar daha önemli gerçek doğru sonuçlar çıkıyor.

Bu şekilde görünürde bir sorun yok gibi ama sansür kısıtlama engelleme vb. konusunda en başta geliyor.
Telegram'da canlı sesli sohbet vb. işlemleri yaparken normal bağlantıda sorun yaşanıyor bağlantı sürekli kopuyor özellikle yeni abonelerde.
Ben bu surumu çözmek için Statik ip denedim birkaç kere çözüm olmadı. Çözüm olarak daha doğrusu kısmen çözüm olarak (düşük hız yüksek ping) WARP VPN kullanıyorum bu yüzden Keenetic Hero DSL gibi Router cihazlara ihtiyaç var. İSS nin verdikleri cihazlar çöp kısıtlı tak kullan şeklinde. Mesela Superonline ZTE 3600 ü kutusuna koyup kaldırdım.

Superonline 100/20 Fiber internet testi kablolu/kablosuz.

Eki Görüntüle 1859150

Yurtdışı.

Eki Görüntüle 1859151

Türkiye - Kablolu. (20 metre CAT6)

Eki Görüntüle 1859152

Eki Görüntüle 1859153

Eki Görüntüle 1859154

Eki Görüntüle 1859155

Kablosuz.

Eki Görüntüle 1859156

Eki Görüntüle 1859157

Eki Görüntüle 1859158

Eki Görüntüle 1859159

iPhone 'dan

Eki Görüntüle 1859160
Bu sorunları biliyorum ancak kendim çoğu konuda sorun yaşamadım açıkçası daha yaşar mıyım bilemem mümkün tabii ki. Ancak kendim salt oyun testi yaptığımda Kablonete göre daha iyi ping değerleri aldım. Minimum pingim çok daha fazla azaldı. Sürekli sabit aynı ping değerini alamıyorum evet ancak Kablonet'te de durum farklı değildi benim için. Benim SOL ile sorunum yok şu an Bufferbloat için bu konuyu açtım.

Geri
Yukarı