Superonline'a geçtikten sonra hız düşüşü

Murat başar

Decapat
Daha fazla  
İnternet hızım düşük seviyede. Test yaptığım zaman download değeri 30 çıkıyor. Ama 50 megabit alıyorum normalde. Superonline geçtim hızım düştü. Modem bilgilerini de ekliyorum sizde var mı bir sıkıntı?

Dosya Ekleri

• 111.pdf
    119,8 KB · Görüntüleme: 37
Modemi geri aldıklarında ücret yok hocam eğer isterlerse tüketici mahkemelerine başvurun.

Bana basvuru yaparken kurulum ve modem ücretini 250 TL olarak dediler. Bende 10 taksite bölelim dedim. 25 TL gibi bir fiyat yansıyacaktı faturaya çok da üstünde durmadım ama şimdi böyle olunca zoruma gitti.

İptal işleminde ücret almıyorlar hocam sizi kararınızdan döndürmeye çalışmışlar.
Superonline taahhütsüz paket tercih edilirse 250 tl ücret kesilir ve aylık x tl olan internet faturasına müşterinin tercihine bağlı olarak ilk faturasına peşin veya 6-12 gibi taksitlere bölünerek eklenir. Eğer kü taahhütsüz paketten çıkılmak istenirse modem vs iade edilir ve eğer ödemediyseniz kurulum ücreti muhakkak alınır. Taksitli ödeme tercih edildiyse kalan tutar faturaya yansır. Ortada yalan yanlış bir şey yok yani. Şu anda turknet dahil taahhütsüz her firma kurulum ücreti almaya başladı.

Superonline taahhütsüz paket tercih edilirse 250 TL ücret kesilir ve aylık X TL olan internet faturasına müşterinin tercihine bağlı olarak ilk faturasına peşin veya 6-12 gibi taksitlere bölünerek eklenir. Eğer kü taahhütsüz paketten çıkılmak istenirse modem vs iade edilir ve eğer ödemediyseniz kurulum ücreti muhakkak alınır. Taksitli ödeme tercih edildiyse kalan tutar faturaya yansır. Ortada yalan yanlış bir şey yok yani. Şu anda TurkNet dahil taahhütsüz her firma kurulum ücreti almaya başladı.

Tamam kurulum ve modem ücreti diyor ya hani modemi geri alıyor bu zaten kurulum dediği işlemde de bir şey yaptıkları yok resmen opuyorlar milleti

Tamam kurulum ve modem ücreti diyor ya hani modemi geri alıyor bu zaten kurulum dediği işlemde de bir şey yaptıkları yok resmen opuyorlar milleti
Eğer fiber altyapıdan hizmet alınmayacaksa kesinlikle haklısınız. Kendi modemlerini dayattıkları için eve gelip modem verip gidiyorlar ancak fiber hizmet alacaksanız binaya konulan kutudan daireye kadar kablo çekilir duvar delinir. Bu işlemin de fiyatı yine 250 tl. Ekstra ücret almıyorlar. Sonra modemi verip uzuyorlar. Taahhütlü paketlerde bu kurulum ücreti alınmıyor

Eğer fiber altyapıdan hizmet alınmayacaksa kesinlikle haklısınız. Kendi modemlerini dayattıkları için eve gelip modem verip gidiyorlar ancak fiber hizmet alacaksanız binaya konulan kutudan daireye kadar kablo çekilir duvar delinir. Bu işlemin de fiyatı yine 250 TL. Ekstra ücret almıyorlar. Sonra modemi verip uzuyorlar. Taahhütlü paketlerde bu kurulum ücreti alınmıyor

Taahhütsüz kullanıyorum ve fiber altyapısı yok

Bağlantı Durumu Yukarı
Modülasyon tipi VDSL2
Fiili Oran(Yukarı/Aşağı) 8188/32563 Kbps
Ulaşılabilir Oran (Yukarı/Aşağı) 19428/47011 Kbps
Gürültü Marjı(Yukarı/Aşağı) 16,1/8 dB
Hat Zayıflama(Yukarı/Aşağı) 14,5/13,7 dB
Çıkış Gücü (Yukarı/Aşağı) 6,7/14,5 dBm
Veri Yolu(Yukarı/Aşağı) Hızlı hızlı
Aralık Derinliği(Yukarı/Aşağı) 1/1
Aralıklı Gecikme(Yukarı/Aşağı) 0/0 ms
INP(Yukarı/Aşağı) 0/0 sembolleri
Profil 17a
Gösteri Zamanı Başlangıcı 7 sa 32 dk 13 sn
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Hataları(Yukarı/Aşağı) 89/231029
FEC Hataları(Yukarı/Aşağı) 0/11203404

MODEM ARAYÜZÜNDEKİ BİLGİLER BU ŞEKİLDE. DÜŞÜK İNTERNET HIZI ALIYORUM. 50 MEGABİT VDSL DESTEKLEDİĞİNİ SOYLEMİŞLERDİ BANA. AMA 30 MEGABİT GEÇMİYOR.

Yeni konular

Geri
Yukarı