Superonline'dan TurkNet'e geçilir mi?

ozr

Hectopat
Superonline 24Mbps sınırsız internet kullanıyoruz. Eve ilk aldığımızda bile Superonline kullanıyorduk ve kaç senelik modem bile aynı duruyor. Başka operatörlere pek güvenmediğimizden sürekli Superonline ile devam ettik. Fakat 2020-21 aralarında değiştirme kararı vermiştik. TurkNet'e geçecektik fakat internetten forumlara baktığımızda sürekli müşteri desteği için telefon bile yok deniyordu. Yüksek hız veriyor fakat sürekli kesiliyor gibi herkesten aynı şeyleri duyuyordum. O yüzden yine Superonline ile devam ettik. Fakat şimdi Superonline internetim hem oyunlarda sürekli ping çıkartıyor hem aradığımda bir sorun gözükmüyor deniyor hem de performans sıkıntıları yaşatıyor. 2023 Mayıs ayında taahhüt bitiyor fakat internette sürekli 1 sene geçtiyse taahhüt parası alamazlar gibi söylentiler görüyorum. Bunun gerçekliği nedir? Ayrıca TurkNet'e geçersem Max 63 Mbps alırsınız deniyor son zamlardan sonra geçmek mantıklı olur mu?

Sorun yaşıyor isen geç derim ama ping vs durumları biraz değişken yani başka bir operatör ile de yaşama şansın olabilir. Bunu aklında bulundur.

Şunu ek olarak yazıyorum hangi firmaya baksam herkes yerden yere vuruyor. Yani genel anlamda sorun ararsan hepsinde tür tür çeşit çeşit sorun konu var. Mühim olan senin muhitinde en iyi hizmeti kim veriyor.

Misal bende Superonline hiçbir sorunsuz taş gibi. Ama TTNET çok kötü mesela zaten TurkNet maalesef Ankara gibi bir şehirde batıkent gibi merkezi bir yerde fiber getirememiş hala. Sonra reklam yapıyor her yerde boş boş bana verdiği VDSL oda 50Mbit'e kadar... Yani o bile kadar tam değil. Batıkent bir yana ümitköy mesa gibi bir muhit de bile fiber yok. Dolayısı ile sen araştır sor soruştur çevrende mutlu olan ne kullanıyor? En iyi yöntem bu bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı