Superonline'dan TurkNet'e geçilmeli mi?

M.krkmz3883

Decapat
Daha fazla  
Herkese hayırlı günler. Turkcell Superonline ile kasım'da sozlesmemiz bitiyor. TurkNet'e sizce gecmeli miyim? Altyapım 83Mbps gosteriyor. TurkNet sitesinde müşteri hizmetlerinde 100Mbps internet 190TL, siteye girdigimizdede 1000MBPS 130TL. Bu konuya aciklik getirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese hayırlı günler. Turkcell Superonline ile kasım'da sozlesmemiz bitiyor. TurkNet'e sizce gecmeli miyim? Altyapım 83Mbps gosteriyor. TurkNet sitesinde müşteri hizmetlerinde 100Mbps internet 190TL, siteye girdigimizdede 1000MBPS 130TL. Bu konuya aciklik getirirseniz sevinirim.

Altyapınız varsa TurkNet'e geçebilirsiniz daha uygun fiyatlı ve 1Gbps internet sağlıyorlar.

Altyapınızın desteklediği hızı kontrol edin ve müşteri hizmetleri ile görüşün. Buradan kimse altyapınızı bilemez. Eğer altyapınız yüksek hızları destekliyorsa bence en iyisi şu piyasada TurkNet. Ben Türk Telekom kullanıyorum çünkü port yok muhabbetine internetesiz kalmak istemediğimden uğraşmıyorum. Yoksa çoktan TurkNet'e geçmiştim bile hatta taahhüt bitiminde TurkNet ile de görüştüm ve tüm bilgileri aldım fakat port yok denilince açıkta kalmak da istemedim. Geçebiliyorsanız kesinlikle geçin.

Altyapınızın desteklediği hızı kontrol edin ve müşteri hizmetleri ile görüşün. Buradan kimse altyapınızı bilemez. Eğer altyapınız yüksek hızları destekliyorsa bence en iyisi şu piyasada TurkNet. Ben Türk Telekom kullanıyorum çünkü port yok muhabbetine internetesiz kalmak istemediğimden uğraşmıyorum. Yoksa çoktan TurkNet'e geçmiştim bile hatta taahhüt bitiminde TurkNet ile de görüştüm ve tüm bilgileri aldım fakat port yok denilince açıkta kalmak da istemedim. Geçebiliyorsanız kesinlikle geçin.
Port kaybetmeden hizmet taşıyabiliyorlar xDSL numarasıyla.

TurkNet sitesinde müşteri hizmetlerinde 100Mbps internet 190TL, siteye girdigimizdede 1000MBPS 130TL. Bu konuya aciklik getirirseniz sevinirim.
190 TL büyük ihtimalle KOBİ için olan pakettir. Bireysel kullanıcı için şu anki ücreti 140 TL. Türknet yerine Türk Telekom altyapısı kullanan başka bir ISS'e geçmeyi düşünebilirsiniz.

Port kaybetmeden hizmet taşıyabiliyorlar xDSL numarasıyla.

Vallahi şu an oturduğum eve geçince 3-4 ay internetsiz kalmıştım. Bina 4 yıllık olmasına rağmen internet geç geldi ve port yok muhabbetini de aslında mevcut aboneliği taşıyor olabilmem lazım diye düşünüyordum ancak hem TurkNet hem de Türk Telekom kafamı allak bullak etti ve yine internetsiz kalmamak için geçmedim. Zaten bulunduğum yerde garip bir şekilde sokağın başında Fiber olmasına rağmen adresimize gelmiyor. Hepi topu 50 metre olmayan yere fiber bile çekmediler ve bölge yoğun olduğu için Türk Telekom da port yok dedi sadece. Bu olayın üzerinden 1 yıl falan geçti ve 3 ay önce taahhüt yeniledim. Bakalım artık bir sonraki taahhüt yenilemesinde tekrar uğraşacağım internet kalmadan geçmeye çalışacağım.

Bu sitede 100Mbps 190TL:Müşteri Hizmetleri | Anasayfa
Burada 1000MBPS 130TL:TurkNet — 1000 MBPS'e Kadar Fiber, Kotasız ve Taahhütsüz İnternet
Hangisine güvenmeliyim.

Ben yaklaşık 1-2 ay önce TürkNet'e geçiş yaptım.
Verdikleri destek vs. gayet iyiydi.
Ayrıca fiyat konusundada gayet iyi bir firma.
Tamamen sabit fiyat kullanıyorlar yani altyapın ne kadar destekliyorsa o kadar hız veriyorlar ve fiyat sabit olarak sitedede dediği gibi 139TL.
Eğer bulunduğun bölgede TürkNet altyapısı varsa 1000mbps download 1000mbps upload hızları yine sabit fiyata veriyorlar yani 139TL.

Geri
Yukarı