Superonline'ın Verdiği Modemden Başka Modem Kullanmak

Swind

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba şu anda superonline fiber kullanıyorum kablolu sıkıntı yok ancak kablosuzda hızı neredeyse %40 daha az alıyorum. Arıyorum iyileştiriyoruz diyorlar 2 gün sonra yine bozuluyor. 1 sene önce aldığım fiber destekli modemi superonline'ın verdiği modemle değiştirsem çalışır mı? Çalışır ise nasıl yapmam gerekiyor?

Defalarca arayacaksın ve defalarca "modeminize reset atıyorum şu an" diyecekler ama ertesi gün bozulacak merak etme:) Çok yaşadım. Superonline kullanıcı adı ve şifrenle yeni modeme kurulum yapman gerekiyor. İstersen önce müşteri hizmetlerini ara ve ne adımlar izlemen gerektiğini sor istersen.

Merhaba şu anda Superonline fiber kullanıyorum kablolu sıkıntı yok ancak kablosuzda hızı neredeyse %40 daha az alıyorum. Arıyorum iyileştiriyoruz diyorlar 2 gün sonra yine bozuluyor. 1 sene önce aldığım fiber destekli modemi Superonline'ın verdiği modemle değiştirsem çalışır mı? Çalışır ise nasıl yapmam gerekiyor?

Kablolu da sıkıntı yoksa diğer modeminizi router olarak bağlayın kablosuzda onu kullanın.

Son düzenleme:
Onu nasıl yapacağım?

Onu nasıl yapacağım?
Router olarak kullanmak istediğim modem Asus AC-750 modeli.
Superonline'ın lan portuna Asus modeminizi bağalayacaksınız. Daha sonra modem ayarlarından modemi router moduna alıcaksınız. Zaten Asus modemlerin arayüzü Türkçe ve basit çok az bir karıştırma ile hemen anlarsınız nasıl yapıcağınızı.

Fiber için başka modem kullanılmaz diyor firma. Ama superonline modemleri wifi hızında gerçekten kötü.
Kablolu da sıkıntı yoksa diğer modeminizi router olarak bağlayın kablosuzda onu kullanın.
Firmalar bunu bilinçli yapıyorlar. Aslında isteseler sorun yok. Ama işlerine gelmiyor. Sana örnek vereyim; seninle aynı dertten muzdarip biri modem istedi. Eskisini getirdim aynı markanın gelişmiş bir modelini elimle kurdum birkaç dakika içinde internet gitti. Müşteri hizmetleriyle 25dkk cebelleştikten sonra şunu söyledi: firmamız elinizdeki modemi desteklemiyor. Neden diyorum, teknik bir neden diyor. Ben teknikeri detay paylaşın çözelim diyorum. Arayüzde kurulum dahi bilmiyor çoğu. Ekranda ki yönergeler dışında Allah birdir diyene denk gelirsen şükret.

Superonline'ın lan portuna Asus modeminizi bağalayacaksınız. Daha sonra modem ayarlarından modemi router moduna alıcaksınız. Zaten Asus modemlerin arayüzü Türkçe ve basit çok az bir karıştırma ile hemen anlarsınız nasıl yapıcağınızı.
Dediğiniz gibi yaptım ama kullanıcı adı Şifre kısmına ne yazacağımı bilmiyorum. Şuan kullandığım modeminkini yazdım olmadı, admin admin yazdım o da olmadı.
Dediğiniz gibi yaptım ama kullanıcı adı Şifre kısmına ne yazacağımı bilmiyorum. Şuan kullandığım modeminkini yazdım olmadı, admin admin yazdım o da olmadı.
Şimdi resetledm kullanıcı adı Şifre belirledim ancak ev telefonu olmadığı için dal ışığı yanmıyor. Dal ışığı yanmadan da kurabilir miyim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı