Superonline modem yerine TTNET modemi kullanmak

Peganeo

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5500, RX6600XT QICK
Selamlar, ben Superonline kullanıyorum Superonline kullanmadan önce TTNET kullanıyordum modemi sanki daha iyiydi. Denemek için o modemi kurmak istiyorum fakat TTNET modemi olduğundan şu anki internetim TTNET olmadığından, sorun çıkar diye düşünüyorum. İnternetim ADSL TTNET modemin ADSL desteği var. Bu işlemi yaparsam sorun çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
TTNET modemini sorunsuz şekilde başka ISS ile kullanabilirsiniz. Altyapı uyumlu olsun yeter.
Screenshot_72.png

Hocam bu şekilde hata alıyorum nasıl düzeltebilirim?

Eki Görüntüle 523890
Hocam bu şekilde hata alıyorum nasıl düzeltebilirim?

Modemi taktıktan sonra ayarlamadan olduğu gibi kullanırsanız bu sonucun çıkması normal. Muhtemelen o cihazın içinde eski abone kullanıcı adı, şifresi var ve bağlantı ayarları ona göre yapılmış. Superonline müşteri hizmetlerini ararsanız size hangi değerleri girmeniz gerektiğini söylerler.

Modem arayüzüne girip değiştirilmesi gereken WAN ayarları:
Ek Açıklama 2020-03-30 131304.jpg

Bu Türk Telekom'un verdiği ve yine Türk Telekom'a göre ayarlanmış Tp-Link marka ADSL2+/VDSL2 destekli bir modemin söz konusu ayarlarıdır. Bu kısım Superonline'a uygun olarak değişecek.

Modemi taktıktan sonra ayarlamadan olduğu gibi kullanırsanız bu sonucun çıkması normal. Muhtemelen o cihazın içinde eski abone kullanıcı adı, şifresi var ve bağlantı ayarları ona göre yapılmış. Superonline müşteri hizmetlerini ararsanız size hangi değerleri girmeniz gerektiğini söylerler.

Modem arayüzüne girip değiştirilmesi gereken WAN ayarları:
Eki Görüntüle 523893

Bu Türk Telekom'un verdiği ve yine Türk Telekom'a göre ayarlanmış Tp-Link marka ADSL2+/VDSL2 destekli bir modemin söz konusu ayarlarıdır. Bu kısım Superonline'a uygun olarak değişecek.
Zaten arayüze girerken bu hatayı alıyorum. (192.168.l.l) Oraya girebilsem işimi halledeceğim ama giriş yapmama izin vermiyor.

H

Hocam modemden dsl kablosunu çıkar sadece güç adaptörü takılı olsun. Daha sonra PC var ise ethernet kablosu ile bağlanarak dene birde.
Screenshot_73.png

DSL bağlı değilken girilmiyor. DSL bağlı olduğu zaman giriyor ama dediğim gibi o hatayı alıyorum.

Geri
Yukarı