Superposition Benchmark Testi Sonuçlarınız

Etrafta sürekli CPU'yu test eden Cinebench konusu görüyordum ve GPU'yu test eden Unigine Superposition test sonuçlarının atıldığı bir konuyu da kendim oluşturmak istedim. 🙂
(Bu testin arkaplan müziği çok hoş bu arada. 😍)

Benim GIGABYTE çift fanlı GTX 1050 Ti (4GB) ve "1080P Extreme" ayarları ile yaptığım testteki sonuçlar bu şekilde(Daha çok ekran kartı çok iyi olanlar yapsın diye düşündüm extreme olanı.);

1591824732136.png

Benim gibi testte 10FPS almak istemeyip testin tadını çıkarmak isteyenler için "1080P Medium" testi;

1591825071652.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Konunun başında yaptığım testleri overclock yaparak tekrarladım ve sonuçlar;
(+125MHz GPU clock, +300MHz memory clock, fan ayarları turbo. Fan ayarlarını turbo yapınca OC yapmama rağmen sıcaklıklar düşük kaldı.)

1080P Extreme;

1591863269152.png

1080P Medium;

1591863349251.png

Iris plus 645 ile ne yapabilirim ki... Konuyu uzaktan izliyorum sadece 😂

Asus GTX 960 2 GB ile aldığım sonuçlar böyle. Bir normal frekanslar ile bir de ufak bir OC ile denedim. VRAM 2 GB olduğu için Extreme moduna alınca VRAM kullanımı 2 GB’ı aşıyor ve uyarıyor. Buna rağmen testi uyguladım ancak doğal olarak puan olarak kritik şekilde düşüyor.

Stok frekanslar ile;

Medium:
Deneme1_Medium_Superposition_Benchmark.png

Extreme:
Deneme1_Extreme_Superposition_Benchmark.png

Buradan sonrası OC ile (+101 MHz GPU Clock, +200 MHz Memory Clock);

Medium:
Deneme2_Medium_Superposition_Benchmark.png

Extreme:
Deneme2_Extreme_Superposition_Benchmark.png

Dediğim gibi bellek kullanımı 2 GB'lık VRAM'i aşınca Extreme ayarlarda kart göçüyor puan olarak. Zamanında 4 GB'lık modeli tercih etmediğim için kendime kızıyorum.

OC ile puan bazında Medium ayarlarda %5,85 ve Extreme ayarlarda %3,64 gibi bir artış oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı