Supplament kullanımı nasıl olmalı?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i3 12100F

Asus prime H610M K-4

Asus Dual Rtx 3060LHR 12gb V2

Adata Xpg 2x8 16gb ram

WD SN570 500GB Blue GEN3X4 M.2 SSD

FSP HYPER H3-550 80+ PRO 550W Güç Kaynağı
Merhaba. Yaklaşık 4 aydır fitness yapmaktayım ve creatine BCAA+ eaa+ whey protein alıyorum. Bunları alırken aynen şöyle yapıyorum antrenman öncesi 20-30 dk BCAA eaa creatine whey protein hepsini aynı anda karıştırıp içiyorum “ yaptığım doğru mu yalnışmı bilmiyorum” spor sonrası hemen creatine alıyorum ve günlük creatine alınımını bitiriyorum eve geldiğimde ara öğün saatim gelmiş oluyor ve muz yulaf süt üzerinede whey protein ekliyorum ve protein alımını sonlandırıyorum …. Yukarıda belirttiğim gibi hepsini aynı anda kullanmak sakıncalı mıdır?

O iş sadece pilav yulaf ile olmaz ikisi de karbonhidrat çünkü. Protein ihtiyacının 5/1'ini anca karşılarsın suplementtle. Önemli olan tavuk ya da et balık tüketmek.

Bro ben hiç et veya tavuk tüketmiyorum demedimki akşam yemeklerinde yiyorum dedim tavuğu ek olarak zaten 48kgdan 72kg ya çıktım 3-4 ayda kazana bileceğim kas kütlesini kazandım gerisi artık zamana kalmış bir şey protein bu sporun ana temeli ama olmazsa olmaz değil inşaat işcileri günde ne yiyorda pazu yapıyorlar kola içmekten başka bir şey yaptıklaeı yok yahut her akşam halı sahaya giden insanların ayaklarına baktığında gelişim kazandıklarını görebiliriz ya da en basitinden bir dana yahut kuzu etcil midir? Hayır işin orasından bak protein ne kadar önemliyse karbonhidrat da aynı şekil zaten sabah altı yumurta ara öğünde protein tozu ile karşım günde iki kez bir de akşam yemeği vb falan zaten 70gr protein alabiliyorum boy kiloma göre günlük protein ihtiyacımı karşılıyorum.

Merhaba. Yaklaşık 4 aydır fitness yapmaktayım ve creatine BCAA+ eaa+ whey protein alıyorum. Bunları alırken aynen şöyle yapıyorum antrenman öncesi 20-30 dk BCAA eaa creatine whey protein hepsini aynı anda karıştırıp içiyorum “ yaptığım doğru mu yalnışmı bilmiyorum” spor sonrası hemen creatine alıyorum ve günlük creatine alınımını bitiriyorum eve geldiğimde ara öğün saatim gelmiş oluyor ve muz yulaf süt üzerinede whey protein ekliyorum ve protein alımını sonlandırıyorum …. Yukarıda belirttiğim gibi hepsini aynı anda kullanmak sakıncalı mıdır?

Takviyelerin hepsi protein üzerine haliyle burada günlük alman gereken proteini ne kadar alabildiğini bilmemiz gerekiyor ki BCAA eaa fazla mı bunu söyleyebilelim. Ya da beslenme şekline göre wheyi idmandan önce mi almalısın hemen sonrasında mı bu da gene beslenme düzenine bağlı. Kreatin için ne zaman aldığının pek önemi yok ama niye ikiye bölüyorsun ki? Buna gerek yok günde tek seferde 5 gramı al geç ve idmandan hemen sonra kreatin almanın da ekstra bir faydası yok kendini buna zorlamana hiç gerek yok. Takviyeyi geç gluten hassasiyetin var mı yulaf gerçekten yemeli misin o bile tartışmalı... Dediğim gibi bu kadar bilgi ile tavsiye vermek imkansız ama illa bir şey söyle dersen.
İdman öncesi eaa+BCAA+kreatinini karıştır, idman sonrası süt, muz, yulaf, whey karışımını yap iç.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı