Supplement ve program önerisi

EnesBeyy

Hectopat
Makaleler
1
177 boyunda 67kg birisiyim. Ara vermeleri çıkarırsam 7-8 çıkarmazsam 11 aydır spor yapıyorum. Ana hedefim biraz daha kas kazanmak, 6-7kg almak, skinny fatten kurtulmak ve beldeki yağları yakmak. Öncelikle salondaki hocam tribulus ve creatine önerdi. Tribulus ne pek bilmiyorum düşünmüyorumda almayı ama çok etkili ise alabilirim. Creatine içinde marka önerisine açığım SSN almayı düşünüyorum. Kullandığım supplementler protein tozu ve pre workout. Program konusunda ise Ağırsağlam 5x5 programının 10.haftasındayım ve hoca yeterli olduğunu artık Power programını bırakmam gerektiğini söyledi. Siz ne düşünüyosunuz bu konuda. 75kg 5 tekrar bench press, 120kg 5 tekrar squat yapıyorum. Güç konusunda çok fazla ilerleme aldım. Ben 5x5i 12 hafta şeklinde bitirip 3x5e geçmeyi düşünüyordum ama hoca yeterli olduğunu split bir programa geçmemi söyledi. Haftada 3 gün spor yapıyorum. Program öneriniz var mı? Hocayı dinleyip geçmeli miyim? Yoksa Power'la devam mı etmeliyim?
Üç günlük parçalı vücut geliştirme programı - Metrosfer internette bu programı buldum eğer geçersem bu programa geçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
177 boyunda 67kg birisiyim. Ara vermeleri çıkarırsam 7-8 çıkarmazsam 11 aydır spor yapıyorum. Ana hedefim biraz daha kas kazanmak, 6-7kg almak, skinny fatten kurtulmak ve beldeki yağları yakmak. Öncelikle salondaki hocam tribulus ve creatine önerdi. Tribulus ne pek bilmiyorum düşünmüyorumda almayı ama çok etkili ise alabilirim. Creatine içinde marka önerisine açığım SSN almayı düşünüyorum. Kullandığım supplementler protein tozu ve pre workout. Program konusunda ise Ağırsağlam 5x5 programının 10.haftasındayım ve hoca yeterli olduğunu artık Power programını bırakmam gerektiğini söyledi. Siz ne düşünüyosunuz bu konuda. 75kg 5 tekrar bench press, 120kg 5 tekrar squat yapıyorum. Güç konusunda çok fazla ilerleme aldım. Ben 5x5i 12 hafta şeklinde bitirip 3x5e geçmeyi düşünüyordum ama hoca yeterli olduğunu split bir programa geçmemi söyledi. Haftada 3 gün spor yapıyorum. Program öneriniz var mı? Hocayı dinleyip geçmeli miyim? Yoksa Power'la devam mı etmeliyim?
Üç günlük parçalı vücut geliştirme programı - Metrosfer internette bu programı buldum eğer geçersem bu programa geçmeli miyim?

Program için @cinar_yasarrr hocam yardımcı olur, supplementler için tam bütçeniz nedir?

Bütçem 500 civarı SSN creatine alıp 7 gün 20'şer gram yükleme yapıp sonrasında günlük 5 gram şeklinde kullanmayı düşünüyorum.

SSN almayın, önerim budur:

Veya pazar günü HIQ indirime giriyor, HIQ kreatin alabilirsin:

Tribulus tamamen parayı çöpe atmaktır. Steroid hariç hiçbir ürün testosteron seviyenizi yükseltmez. Her insanın testosteron seviyesi bellidir, bunun üstüne çıkartmak sadece steroid yoluyla olur.

Tribulus gibi ürünler, eğer testosteron seviyeniz olduğundan düşükse, bunu normal seviyesine getirtmeye yardımcı olur.

Kreatin önerisi olarak bütçe yazdığını göremedim. Bütçene göre aşağıdaki ürünlere bakabilirsin.

Tribulus tamamen parayı çöpe atmaktır. Steroid hariç hiçbir ürün testosteron seviyenizi yükseltmez. Her insanın testosteron seviyesi bellidir, bunun üstüne çıkartmak sadece steroid yoluyla olur.
Yanlış anlamayın, 6 senedir sporla ilgilenen, kendi salonu olan, lisanslı olarak antrenör olan hocam bana bunu öneriyor. Neye göre söylüyorsunuz?

Yanlış anlamayın, 6 senedir sporla ilgilenen, kendi salonu olan, lisanslı olarak antrenör olan hocam bana bunu öneriyor. Neye göre söylüyorsunuz?
Tecrübe ile bilgi aynı olmuyor maalesef. Bilimsel makaleler mevcut.

Tribulus has chemicals that might increase levels of some hormones. But it doesn't appear to increase male hormones (testosterone) in humans.

Tribulus terrestris takviyeleri için hızlı bir çevrimiçi arama, bitki ile yapılan birçok ürünün testosteronu artırmaya odaklandığını gösterir.

Bir gözden geçirme, bitkinin 14-60 yaş arası kadın ve erkekler üzerindeki etkilerine ilişkin 12 büyük çalışmanın sonuçlarını analiz etti. Çalışmalar 2 ila 90 gün sürdü ve katılımcılar arasında sağlıklı insanlar ve cinsel sorunlar yaşayanlar vardı.

Araştırmacılar, bu takviyenin testosteronu artırmadığını buldular (4).

Diğer araştırmacılar, Tribulus terrestris'in bazı hayvan çalışmalarında testosteronu artırabileceğini ancak bu sonucun genellikle insanlarda görülmediğini buldu (8).

Geri
Yukarı