Suriye Ordusu, Türk Ordusunu Durdurmak İçin Harekete Geçti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KırAtlıLiberal

Hectopat
Ajans, "Suriye ordusu birlikleri, 'Türk askerlerine karşı koymak' üzere kuzeye hareket etmeye başladı" ifadelerini kullandı. Daha önce Şam yönetimine yakın El Mayadin televizyonu, kendi kaynaklarına dayanarak Suriye ordusunun 48 saat içinde Münbiç ve Kobani'ye gireceğini ileri sürmüştü.
Görüşüm: TSK ile Rejim sıcak çatışmaya girecek gibi gözüküyor bu bizim işimize gelmez bu "harekat" değil savaş olur, Rejim böyle bir karşılaşmadan bozguna uğrayacaktır o kesin ama Türkiye olarak da Yabancı Kamuoyunda "işgalci" durumuna düşecektir bu gece zor bir gece olacak gibi gözüküyor, umudum savaşın çıkmamasıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Esad'ın akıllı biri olduğunu düşünüyorum, zar zor kurduğu ordusunu TSK'ya yem etmez.
Arkasında Rusya ve İran var. Üstelik dünyanın %90'ı bu operasyonu haklı bulmuyor. Siz zaten sonucu kendiniz söylemişsiniz Türkiye işgalci durumuna düşer diye.

Esad'ın bu hamlesi Türkiye'yi iyice zora sokar.

Türkiye'nin geri adım atacağını sanmıyorum hatta rejim güçlerinin daha önce olduğu gibi geldiği gibi geri döneceğini düşünüyorum. Zaten böylesine büyük bir operasyon yapılırken her şey göze alınmıştır, rejim gücü ne ki? Eminim düşünülmüştür. Savaşa her zaman karşıyım ama bu operasyon kesinlikle haklı bir operasyondur. Terörün ve destekçilerinin sonuna kadar karşısındayım.

Yahu adamlar ortaligi kizistiriyor sadece. Tüm operasyonlarda buna benzer haberler ortaya atildi ama sonuc ortada. Rejim gücleri kasiniyorsa buyursun gelsinler. Karsilarinda bu sefer silahsiz Suriye halki olmayacak.

Kafalarina vura vura bu operasyon da zaferle sonuclanacak.

Rejim güçlerinin Ayn El-Arab'a gelebileceğini ve şahsen böyle bir karşılaşmanın yaşanacağını düşünmüyorum. Ola ki böyle bir karşılaşma olur ise de Gazi'nin dediği gibi, geldikleri gibi giderler.

Rejim güçlerinin Ayn El-Arab'a gelebileceğini ve şahsen böyle bir karşılaşmanın yaşanacağını düşünmüyorum. Ola ki böyle bir karşılaşma olur ise de Gazi'nin dediği gibi, geldikleri gibi giderler.

Atatürk onu işgalciler için söylemişti. Şu durumda "gelen" durumda olan biziz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı