Türk Ordusu Bahar Kalkanı Harekatını Başlattı

Suriye'ye girmeseydik sınırımızı korumamıza ve mülteciler ile uğraşmamıza gerek kalmaz dı.
Suriye'ye girmeden önceki terör olayları?
Sınırda yaşanan çatışmalar?
Okullara fırlatılan havanlar?
Mermi yağmuruna tutulan karakollar?
Harabeye dönen mahalleler?
Hendek veya tepe ile kapatılan sokaklar?
Terör örgütlerine katılan gençlerimiz?

Hepsi Suriye sınırının temizlenmesiyle geçmişte kaldı. Her ne kadar şehit versek de her şey bu vatan uğruna. Canları şad olsun. Borcumuzu ödeyemeyiz.

Mülteciler hakkında ne desem yanlış olur, bir şey diyemeyeceğim.

İşte söylemek istediğim zaten bu, ülkemizin yaptığı hata, yanlış ülkelerle omuz omuza vermektir. Düne kadar Putin ile can ciğerdik şimdi düşman kesildik. Hangi ülkeyle dost olsak bir o kadarda düşman oluyoruz. Adamlar hedeflerimizi biliyorlar, ters düşüncede ilk buldukları açıklardan vuruyorlar.
Dostum ne Rusya ile ne de Abd ile dostluk olmaz. Bu ülkeler ancak kendi çıkarlarını düşünürler. Kendileri perde arkasında anlaşır bizi de kendi çıkarları için kullanmaya çalışırlar. Ne yazık ki bizim bu ülkelerle güç yarışına girebilecek ne ekonomimiz ne de siyasi ve askerî gücümüz var. Yanlış anlaşılmasın ordumuzun kudretinden şüphemiz yok ama o da bir yere kadar. Kısacası bu ülkelere güvenerek herhangi bir adım atılmaz.

Dostum ne Rusya ile ne de Abd ile dostluk olmaz. Bu ülkeler ancak kendi çıkarlarını düşünürler. Kendileri perde arkasında anlaşır bizi de kendi çıkarları için kullanmaya çalışırlar. Ne yazık ki bizim bu ülkelerle güç yarışına girebilecek ne ekonomimiz ne de siyasi ve askerî gücümüz var. Yanlış anlaşılmasın ordumuzun kudretinden şüphemiz yok ama o da bir yere kadar. Kısacası bu ülkelere güvenerek herhangi bir adım atılmaz.
Dediğine katılıyorum. Defalarca kez görmemize rağmen bile bile yapılan hatalar aslında.

Suriye'ye girmeden önceki terör olayları?
Sınırda yaşanan çatışmalar?
Okullara fırlatılan havanlar?
Mermi yağmuruna tutulan karakollar?
Harabeye dönen mahalleler?
Hendek veya tepe ile kapatılan sokaklar?
Terör örgütlerine katılan gençlerimiz?

Hepsi Suriye sınırının temizlenmesiyle geçmişte kaldı. Her ne kadar şehit versek de her şey bu vatan uğruna. Canları şad olsun. Borcumuzu ödeyemeyiz.

Mülteciler hakkında ne desem yanlış olur, bir şey diyemeyeceğim.
Sınırımızı adam akıllı savunamadığımız için olabilir mi bütün dediklerin?

Füze düşüyor:
Ah, vah, amanın füze düştü. Sonra başka birşey yok.

Zamanın da düzenli olarak sınır da top atışları yapılsaydı eğer terör örgütleri bu kadar çok top atamaz dı.

Sen hiç İran'ın "Amanın mahallemize füze attılar!" dediğini gördün mü? Veya Arabistan'ın? Tek fark ne aramız da bu devletlerle? Ben söyleyeyim: Onlar sınırlarını koruyabiliyor, biz ise koruyamıyoruz.

Sınırımızı adam akıllı savunamadığımız için olabilir mi bütün dediklerin?

Füze düşüyor:
Ah, vah, amanın füze düştü. Sonra başka birşey yok.

Zamanın da düzenli olarak sınır da top atışları yapılsaydı eğer terör örgütleri bu kadar çok top atamaz dı.

Sen hiç İran'ın "Amanın mahallemize füze attılar!" dediğini gördün mü? Veya Arabistan'ın? Tek fark ne aramız da bu devletlerle? Ben söyleyeyim: Onlar sınırlarını koruyabiliyor, biz ise koruyamıyoruz.
Saçmalık. Senin ülkene füze düştüğünde başka ülkeler "Türkiye'ye havan mermisi yollandı!" diye haber yapıyorlar mı? Herkes kendi derdinde.

Hergün ayrı noktaya operasyon yapılıyordu, sonu gelmiyordu ki. Ki bunlar da sadece bize aktarılan. Belki de kat kat fazla operasyon yapılmıştır.

Sınırdan düzenli top atışları yapmak? Girmediğin, savaşmadığın yere top atışı nasıl yapıyorsunuz?

Kürdistan olarak hayal ettikleri bölgenin 1/4'ü Türkiye'de. Onu da hatırlatayım.

Sınırını istediğin kadar koru, iş sınırı korumakla bitmiyor. İnlerini bozmadan dağılmaz bu it sürüleri. Şimdi gelen mültecilerin güvenliğini sağlayıp geri dönmeleri için çalışıyoruz. Arap düşmanı olabilirsiniz, çok doğal, ben de hoşlanmam ama insanlık düşmanı olmayın lütfen.

Geri
Yukarı