Suriye'deki TSK üssüne saldırı

Resmi bir açıklama yapılmasa da Suriye'de durumlar karışık şu an.

El-Bab'daki üssümüze YPG ve Suriye'li milisler tarafından saldırı düzenlendi. 2 şehidimiz, 8 yaralımızın olduğu söyleniyor. YPG'ye ait 8 köy ve Bazı PKK üsleri Türk topçuları tarafından yoğun ateş altına tutulmakta. Bayraktar TB2 bölgede uçuş gerçekleştiriyor. Gelişme olursa buraya eklerim.

Askerin Suriye'de olmasının hala Suriyelileri korumakla, mültecilerle alakası olduğunu zannedenler var. YPG eşittir PKK ve Amerika bunlara binlerce tır dolusu silah verdi, eğitim verdi, zırhlı araç verdi, asker verdi, istihbarat verdi. Suriye'nin kuzeyinde yani bizim sınırımızda kısa vadede kontrolü ele geçirsinler, uzun vadede Kürt devleti kurulsun diye. Daha neyin ne olduğunu bilmiyorsunuz muhalifçilik oynuyorsunuz. Suriye'de olup bitenler AKP'den siyasetten öte bir durum. Ülkedeki mülteci sorununu eleştirmek başka bir şey, Suriye'de askeri varlığımız başka. Bu mevzu iktidar muhalefet mevzusu değil. Türkiye'nin ölüm kalım mevzusu.
Gürcistan'da PKK'yı bitereceğim diye Türkiye'ye girsin, bu nasıl mantık? Teröristleri parayla satın al veya uzaktan bombala.

Son düzenleme:
Rus'lar yine TSK üssü yakınlarını vurdu İdlib'in güneyinde. Bu bombalamaların gözdağı için yapıldığını düşünüyorum ben. Üssün yakınlarına gelene kadar kaç bin terörist varda TSK üssü yakınları mı kaldı bir tek teröristlerin bulunduğu?
1.jpg

2.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı