Suriye'den gelen telefonlar yasa dışı mı?

• Konuyu başlatan Pxn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Pxn

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Suriye'den Hatay'a aktarma ile telefon getiriyorlarmış.
Yeni çıkan Xiaomi modelleri vs. var, neredeyse yarı fiyatını geliyor.

1 tane kendime 1 tane devlete almak istemiyorum, IMEI vs. sorun yaratır mı? Kutulu jelatinli 1 yıl satan kişi tarafından garantili.
Satan kişi IMEI işini kendisi yapıyor, IMEI sorun çıkardığı zaman 100-200 TL arasında bir ücrete düzeltiyor.

Bu işlem yasa dışı mı? Madem telefonlar yarı fiyatına yakın fiyata geliyor, neden herkes bunlardan almıyor?
Bir tık tırsıyorum böyle işlerde, konuda bilgili arkadaşları konuya davet ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Suriye'den Hatay'a aktarma ile telefon getiriyorlarmış.
Yeni çıkan Xiaomi modelleri vs. var, neredeyse yarı fiyatını geliyor.

1 tane kendime 1 tane devlete almak istemiyorum, IMEI vs. sorun yaratır mı? Kutulu jelatinli 1 yıl satan kişi tarafından garantili.
Satan kişi IMEI işini kendisi yapıyor, IMEI sorun çıkardığı zaman 100-200 TL arasında bir ücrete düzeltiyor.

Bu işlem yasa dışı mı? Madem telefonlar yarı fiyatına yakın fiyata geliyor, neden herkes bunlardan almıyor?
Bir tık tırsıyorum böyle işlerde, konuda bilgili arkadaşları konuya davet ediyorum.

Kaçak diye geçiyor IMEI patlama sıkıntısı var patlayınca düzelttirmek sıkıntı çıkarabilir.
Başına bir şey gelmez.

• Beğen
İfadeler: Pxn
IMEI atma durumu cihazın modeline göre değişkenlik gösteriyor (özellikle de 2020 sonrası cihazlarda).

• Beğen
Evet, yasa dışı. Vergisini vermeden alıyorsun. İmei sıkıntı çıkaracaktır sürekli. Ama kullananlar var tabiki.

• Beğen
Kaçak mallar genellijle ya uyduruk yada yazilimsal sorunlari oluyor

• Beğen
Evet, yasa dışı. Vergisini vermeden alıyorsun. İmei sıkıntı çıkaracaktır sürekli. Ama kullananlar var tabiki.
Xiaomi'nin 2021 üretimi birkaç cihazı dışında ( mesela Redmi 9T-POCO M3- Redmi Note 10 Pro, bu üç cihaza güncellemeden sonra modem dosyası flaşlamazsanız cihaz logoda kalıyor) yazılımla IMEI atmada sıkıntı çıkmıyor. Direnç değiştirme yoluyla IMEI atılırsa olay başka tabi.

• Beğen
Sorunsuz kullanamam yani bu telefonu?
Yeni gelen A33'ü bile neredeyse yarı fiyatına satıyorlar.
Kullanan kimler varsa memnunlar, neredeyse 2-3 senedir kullananlar var.

iPhone 11 serisini getirtipte kullananlar dahi var iş yerimde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı