Suriyelide olan Subaru WRX STI

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne diyeceğimi bilemiyorum. 😐 Bugün dışarıdan eve gelir iken, mahallede suriyelinin altında siyah stı gördüm. Sahibinden üzerinden araştırma yaptım. Ortalama fiyatı 300.000 TL. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Üstüne üstün onun arkasında C180 var idi. Adamlar arka arkaya dizmiş araçları.

Demek vergisiz araba almak böyle bir şey.

Suriyeliler devletten maaş almamaktadır. Bazı Suriyelilere BM ve AB fonları ile desteklenen 120 TL Sosyal Uyum Yardımı (SUY) yapılmaktadır. Bu yardımlar da Kızılay uzmanları tarafından ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen kişilere Kızılaykart ile ödenmektedir. SUY yardımı alabilmek için evde bakmakla yükümlü olduğu 5 ve fazla kişi sayısı olması, 18 yaşından büyük (çalışma çağında) biri olmaması, üzerine menkul ve gayrimenkul olmaması, sigortalı bir işi olmaması gibi birçok şartı sağlayan, gerçekten ihtiyaç sahibi kişilere verilmektedir.
Bunu bilmiyordum eskiden para yardımı yapıyor diye biliyordum.

Suriyeliler devletten maaş almamaktadır. Bazı Suriyelilere BM ve AB fonları ile desteklenen 120 TL Sosyal Uyum Yardımı (SUY) yapılmaktadır. Bu yardımlar da Kızılay uzmanları tarafından ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen kişilere Kızılaykart ile ödenmektedir. SUY yardımı alabilmek için evde bakmakla yükümlü olduğu 5 ve fazla kişi sayısı olması, 18 yaşından büyük (çalışma çağında) biri olmaması, üzerine menkul ve gayrimenkul olmaması, sigortalı bir işi olmaması gibi birçok şartı sağlayan, gerçekten ihtiyaç sahibi kişilere verilmektedir.
Bunu bilmiyordum eskiden para yardımı yapıyor diye biliyordum.
O bize geldikleri ilk seneydi. O zaman gerçekten durumları çok kötüydü. Şuan askerlerimiz sağolsun ortam daha sakin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı