Şut atarken gücüm yetmiyor

Ofbeeeee

Decapat
Daha fazla  
14 yaşında 166 65 kiloyum. Okul takımında ve bir spor kulübünde oyuncuyum. Ancak şut atarken topu bilekten çıkarınca hep airball gidiyor. Çembere gitse bile çok hızlı gidip sekip çıkıyor. Nasıl daha iyi şut atabilirim?

14 yaşında 166 65 kiloyum. Okul takımında ve bir spor kulübünde oyuncuyum. Ancak şut atarken topu bilekten çıkarınca hep airball gidiyor. Çembere gitse bile çok hızlı gidip sekip çıkıyor. Nasıl daha iyi şut atabilirim?

Kolunuzu geliştirmek ve daha fazla şut atmaktan başka pek bir şey yapamazsınız mallesef.

Şutu kalçadan çekmeye çalış alışınca daha sert çekersin.

Hocam konu basketbola açılmış haberiniz olsun.

Yaşıtız hocam, benimkiler düzgün gidiyor da, yani pek bir tavsiye veremem ama kol çalışın bence, kilon iyi zaten.

Yardım ettiğiniz için teşekkürler topu işaret ve orta parmağım ile kavrayıp bacaklardan destek alıp atıyorum artık üçlük dışından sokabiliyorum teşekkürler.

Geri
Yukarı