Suudi Arabistan sonuçları 2022

Utreth

Hectopat
Daha fazla  
Verstappen süper yarıştı ve haas yine puan aldı :)

Ferrai böyle devam ederse markalar şampiyonu olabilir, bakalım neler olacak.

Hamilton belki de ilk defa 10. bitirdi, ben Mercedes'ler toparlar diyorum.

Bu sezon epey heyecanlı yarışlar izleyeceğiz gibi.

Bottas'a yazık oldu ve magnussen yine puan aldı.

Dosya Ekleri

• IMG_E1978.JPG
    IMG_E1978.JPG
    123,2 KB · Görüntüleme: 31
  • FO4b90IXMAEDU_9.png
    FO4b90IXMAEDU_9.png
    220,4 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik aracı geldiğinde Hamilton pit yolu kapanmadan girebilseydi keşke. Ben de Mercedes'in toparlayacagina inanıyorum, bakalım.

Çok güzel bir yarış oldu. Verstappen geçen haftadan ders çıkarıp daha akıllı davransa da Leclerc'in iki hamlesinde de topallamasına rağmen devamında geçmeyi başardı.

Ferrari yanlış ayar yüzünden yarışı kaybetti. Çok fazla yüksek downforce kanatla yarışınca düzlüklerde savunmasız kaldılar. Geçen haftada böyle bir paketle yarışa çıkmıştılar. Ancak Bahreyn de ikinci sektörde çok güçlüydü ve lastik aşınması da çok fazlaydı ve bu nedenle paket işe yaramıştı. SA pistinde ise yine virajların olduğu birinci sektörde Ferrari çok güçlüydü. Lakin 2 ve 3. sektörlerde ise Redbull iyiydi. Lastik aşınması da Bahreyn kadar fazla olmayınca Redbull'un avantajına oldu.

Yine de yarışı kazanabilirdi Leclerc. Sanal güvenlik aracı nedeniyle 2 saniyelik fark eridi ve Verstappen DRS mesafesine girdi, lastiklerini de iyi ısıttı Max. Ayrıca 49. turda tam DRS açarak gelirken Leclerc ilk sektörde sarı bayrak çıkınca DRS açamadı, bu nedenle de son 2 turda yeteri kadar arayı kapatamadı. Şanssızlık oldu yoksa atak yapma şansı vardı.

Ekstra olarak FIA tarafından Ferrari'nin aleyhine olan ve yarışın kaderini eden başka bir olay daha vardı o da Sainz ve Perez mücadelesi. Güvenlik aracından sonra Sainz pitten çıkarken Perez'in önündeydi. Ancak Perez onu geçti ve yerini vermedi. FIA'dan da buna bir itiraz gelmedi ve yarış tekrar başladıktan sonra Redbull ceza almamak için yerini geri verdirtti. Bu olayın Redbull'a bırakılmasına gerek yoktu. Eğer yarış tekrar başlamadan önce Sainz yerini geri alsaydı Verstappen'e karşı atak yapma şansı olurdu bu da Leclerc'in galibiyetine etki edecekti. Masi gitti yine saçma sapan tutarsız kararlar verilmeye devam ediliyor. Madem yeni bir sayfa açtınız kuralları da adam akıllı uygulayın. Bu şekilde tutarsız olmaya devam edeceklerse Masi'nin gönderilmesinin de bir anlamı kalmıyor.

Sainz'in temposunu geçen hafta gibi yine beğenmedim. Perez ilk bölümde çok iyiydi. SC şanssızlık oldu onun için.

Ferrari pit ve strateji ekibi de 2 haftadır çok iyi.

Mercedes: Russell maksimum sonucu aldı. Hamilton'un son bölümde pite alınmaması büyük hataydı ve pit stopta yavaş gerçekleşti. Son 10 tur kala da medium lastik takmanın bir anlamı yoktu, soft takmalıydılar. Hamilton daha yukarıda bitirirdi yoksa.

Haas: Magnussen yine iyi bir iş çıkardı.

Alfa Romeo: Bottas puan alacaktı, motoru aşırı ısınınca yarıştan çekildi. Zhou hatasının bedelini ödedi.

Alpine: Bu hafta sonu çok hızlılardı. Alonso'ya yazık oldu. Ocon çok iyi bir sonuç aldı.

Mclaren: Bahreyn pistine göre çok daha rekabetçidiler. Norris müthiş bir sonuç aldı araç hızına nazaran. Ricciardo mekanik arıza ile yolda kaldı.

Alpha Tauri: Gasly klasik performansını sergiledi. Tsunoda yarışa başlayamadı mekanik arıza nedeniyle.

Aston Martin çok kötüydü. Albon, Stroll'e yaptığı atak nedeniyle Avustralya yarışında 3 sıra grid cezası aldı.

Geri
Yukarı