Suudi Arabistan Türk Okullarını Kapattı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
suud.jpg

Suudi Arabistan 8 Türk okulunu kapatma kararı aldı sizin görüşünüz nedir sizce bu neyin habercisi, Suudi Arabistan Türk düşmanlığımı yapmakta?

Kaynak;Suudi Arabistan, Türk okullarını kapattı

Hayır, olamaz, yanmak istemiyorum...inkar falan ettiğim yok soru sordum sana nereden öğrendin diye? Cidden Müslüman olmayan birini gördüğünüz zaman böyle mi davranıyorsunuz? İnsanlar bunları görünce müslümanlıktan tiksiniyor haberiniz var mı sizin?

Neden şaşırıyorsunuz ki? Suudilerin Türk düşmanlığının sebebi ta Osmanlı Devleti'ne kadar dayanıyor. İslam dünyasının yüz karasıdır Suudi Arabistan. ABD'nin ve İngilizlerin altına yatmayı çok severler.

2. Mahmut dedelerini boş yere idam ettirmemiş. O zaman anlamışlar zaten ne halt olduklarını. Yılanın başını küçükken ezmiş, ama tam ezememiş. Çocuklarıyla beraber aşsaymış bugün Selman gibi tipler türememiş olurdu.

Hocam yani can dostunu kardeşlerini Arap'lar sevmiyor mu? Türkiye bildiğimiz kadarı ile İslam ülkesi sayılıyor arabistan daha sıcak bakmıyor mu bu ülkemize?
1. Dünya Savaşı'ndan sonra Arabistan adı altında tek bir arap ülkesi kurulmadı dostum. 22 farklı ülke mevcut şuan dünyada. Politik olarak yönetimleri farklı düşüncelerde. Selman'dan önceye kadar Arabistan Türkiye ilişkileri iyiye gidiyordu, Selman'ın gelişi ile beraber son yıllarda ilişkiler çok gerildi. Bu sadece Türkiye için geçerli değil.

@Selim Özbek ya abim git bir işine. İki dakikada dinsiz ilan ediyorsun insanı. Sonra niye herkes bize laf atıyor niye bize herkes gereksiz diyor diye ağlıyorsunuz.

Oruçlu oruçlu küfür etmek istemiyorum.
Hocam sizce Suudi Arabistan'a laf edenler müslümanlıktan çıkıyor mu?

1. Dünya Savaşı'ndan sonra Arabistan adı altında tek bir arap ülkesi kurulmadı dostum. 22 farklı ülke mevcut şuan dünyada. Politik olarak yönetimleri farklı düşüncelerde. Selman'dan önceye kadar Arabistan Türkiye ilişkileri iyiye gidiyordu, Selman'ın gelişi ile beraber son yıllarda ilişkiler çok gerildi. Bu sadece Türkiye için geçerli değil.
Hocam selman geldikten sonra Türk düşmanlığı mı doğdu arabistana yeni biri gelirse Türkiye ile ilişkiler iyi olur mu?

"Sıfır altıncı rekat kaşığı bükemeyiz ama bitleri yollarsan eğer aşılayıp eğitiriz"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı