Suya düşen telefona ne yapılmalı?

ddrg11

Hectopat
Daha fazla  
Telefonum Xperia Z2 bilindiği üzere telefonum suya karşı dayanıklı sertifikasına sahip. Lakin telefonumu şarjdan aldığımdan beri yan kapağını kapatmayı unutmuşum. 3-4 saat sonra serinlemek için duşa girmiştim. Telefonum çaldı ve kardeşim getirdi. Telefonu alırken elimden düştü ve suyun içine girdi. Daha önce de LG L7 su kaçtığı için hiç power tuşuna basmadan pirince koydum. Sizce başka bir şey yapmam gerekiyor mu?
Annemin Lumia'sından yazıyorum yazım yanlışı varsa affola.

Pirinç içinde birkaç gün kalsın. Daha sonra açmayı dene, açılmaz ise servise başvurman gerekiyor.

Önce kurutulmalı. Bataryası sökülüp pirinç dolu bir torbada 2-3 gün bırakılmalı. Tabi siz Z2'den bahsetmişsiniz. Garantiye vermeniz daha uygun olacaktır.

Xperia Z3+'ta Z3 ile aynı su dayanıklılığına sahip ve Z3+'ta yan kapaklar yok. Siz yine de birkaç gün pirinç içerisinde bekletin. Bir zarar geleceğini düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnız benim bildiğim şarj soketinin yanındaki iki kare şeklinde beyaz bantlar kırmızı olursa garantiden çıkıyor. Lakin hala beyaz.

Sony Z kullanıyordum bende. İlk çıktığı zamanlarda almıştım su geçirdi servise verdim fakat servis değişim olacağını tamiri mümkün olmadığını söylediler ve 1300 lira gibi bir para talep ettiler. Cihazı geri göndermelerini istedim telefoncu bir arkadaşa götürüp yaptırdım 100 liraya fakat Sony'de bir sistem var sıvı temaslarında tamir bile olsa cihaz güvenli moda geçiyor ve uygulama yukleyemiyorsun. Bilgin olsun. (servise verdiğimde şeritler seninki gibi beyazdı)

Telefonu tam bu saatlerde pirinç içine koymuştum. Daha alıp bakmadım. Alsam mı yoksa sabahı mı beklesem ? Kamerasında hala su damlası var ve biraz da buhar.

Telefonun dışını tamamen peçete veya havluyla kurulayıp, sonra pirinç içine atman gerekiyordu. Islak iken atarsan faydası olmaz. Kurulayıp tekrar koy. Sabırsız davranma.

Zaten daha önce de LG L7 suya düştüğü için bunu almıştım. Ondan az deneyimim vardı. Sakince havlu ile kurulayıp pirinç içine attım. Her baktığımda kamera iyice buharlaşıyor. Demek ki su buhar olup kaybolana kadar bekleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı