Tuzlu suya düşen telefona ne yapılmalı?

Tuzlu suya düşen elektronikler, bataryaları sökülüp, tatlı su ile birkaç defa yıkandıktan sonra kurutulup sorunsuzca kullanılabilir.Ancak siz kısa devre için gereken her şeyi yapmışsınız. Bu andan sonra pek de geri dönüşü olacağını düşünmüyorum.

Hocam ablamın telefonu'düşmüştü tuzlu suya. J7 Prime 2 model telefon. Pirinç e yatırdık 1 gün sonra ekran geldi. Tıkır tıkır çalışıyordu. Sizinkide böyle olur inşallah.
inşallah ya delirmek üzereyim şu anda ne yapacağımı şaşırdım keşke şarja takmasaydım siz şarja takmış mıydınız şarja taktığım için kısa devre yaptığını düşünüyorum hiç açılmayacak gibi ama en azından denedim derim artık :/

İnşallah ya delirmek üzereyim şu anda ne yapacağımı şaşırdım keşke şarja takmasaydım siz şarja takmış mıydınız şarja taktığım için kısa devre yaptığını düşünüyorum hiç açılmayacak gibi ama en azından denedim derim artık :/

Direk ekran gitti zaten. İnternetten araştırdık direk ondan prinç e yatırdık. Şarj a falan takmadık.

Hocam, kısa devre olmama ihtimali yok denecek kadar az. Direk pirince yatırmanız gerekiyordu. Islak telefonu şarja takmak, gerçekten kısa devre yapması için çalışmışsınız.

Tuzlu suya düşen elektronikler, bataryaları sökülüp, tatlı su ile birkaç defa yıkandıktan sonra kurutulup sorunsuzca kullanılabilir.Ancak siz kısa devre için gereken her şeyi yapmışsınız. Bu andan sonra pek de geri dönüşü olacağını düşünmüyorum.
Hocam o tatlı su değil işte. İletken olmayan özel bir su. Nereden temin edebilirsiniz bilmiyorum ama kesin çözüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı