svchost.exe mikrofonu neden kullanır?

Diğer kullanan dosya bu.
Korkutucu daha 00:27 de kullanmış gözüküyor ve daha yeni gördüm.

1652565457467.png

Hocam görümüyorsunuz sanırım diye ben attım diyoruz ya Windows dosyası diye virüs olsa kendi konumunu verecek değil ya içiniz rahat değilse atın bir format.

Doğrudan bir çevre birimi cihazına bağlı Kamera, Mikrofon ve diğer gizlilik ayarları. Bazı masaüstü uygulamaları bu gizlilik ayarlarının kapatılmasından etkilenmeyebilir. Örneğin, aynı zamanda bir sürücü yükleyen bir uygulama, Windows'un erişimi denetleme özelliğini atlayarak kamera veya mikrofon donanımınızla doğrudan etkileşim kurabilir. Bu ayarlarla ilişkili kişisel verileriniz için daha kapsamlı koruma sağlamak istiyorsanız kameranızı veya mikrofonunuzu devre dışı bırakmak ya da bağlantılarını kesmek gibi bu cihazları devre dışı bırakmayı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Özetle, Ayarlar > Gizlilik > Mikrofon bölümünden, uygulamaların mikrofonuna erişimini engellesen bile, bu önlemi aşarak mikrofonuna erişebilen uygulamalar var. Kullanmadığın zamanlarda kablosunu çıkarıp bağlantıyı kesebilirsin.

-Microsoft
Eki Görüntüle 1388225

Hocam görümüyorsunuz sanırım diye ben attım diyoruz ya Windows dosyası diye virüs olsa kendi konumunu verecek değil ya içiniz rahat değilse atın bir format.

Format önermeyeleim.

Hocam bu kadar takıntılı olmaya gerek yok.
Eki Görüntüle 1388227
Şu arkadaş biraz garip.
iletişimde olduğu ip adresi 192.168.1.1
Bu attığınızın garip bir yanıda yok Windows hizmeti olduğu ap açık ortada. Kaspersky veya Malwarebytes ile tarama yapın isterseniz onlarda sorun bulmazsa bir problem yoktur. Böyle her mikrofona erişen uygulamanın adını çıkararak bir şey elde edemezsiniz. Bunun için Antivirüs uygulamaları var zaten.

Hocam bu kadar takıntılı olmaya gerek yok.

Bu attığınızın garip bir yanıda yok Windows hizmeti olduğu ap açık ortada. Kaspersky veya Malwarebytes ile tarama yapın isterseniz onlarda sorun bulmazsa bir problem yoktur. Böyle her mikrofona erişen uygulamanın adını çıkararak bir şey elde edemezsiniz. Bunun için antivirüs uygulamaları var zaten.

Hocam kendini Windows hizmeti gibi gösterme olasılığı var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı