svchost.exe virüsü

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Windows Defender, her gün yaklaşık 10-15 tane "svchost.exe" virüsünü buluyor. Kaldırmama rağmen sürekli bulmaya devam ediyor.

Bazen 1-2 ay bulmuyor, bazen 1-2 ay sürekli buluyor. Virüs taraması yapmak istemiyorum, kullandığım 3. parti uygulamalar var ve silinmelerini istemiyorum. Virüs taraması yapmadan, bunu silebilmem mümkün mü ? Aşağıya fotoğraf bıraktım.

Dosya Ekleri

• 6456546.png
    6456546.png
    29,6 KB · Görüntüleme: 112
svchost.exe bildiğim kadarıyla hizmetleri yüklemiyor mu?
Virüs olan şey Jeefo. A adındaki Trojan, sadece svchost.exe etkilenir diyor.

Ağ ile güvenli moda gir. Kaspersky virüs removal tool ve Hitman Pro ile tam tarama yapın ne varsa kaldırır.

AV taraması olmadan çözülmez.

İlk olarak virüs var mı bunu doğrula gerisine bakarız hocam.
Bulduğu sanırım svchost.exe değil de "Jeefo.A" adında bir trojan. Onu kaldırmayı dene. Svchost etkileniyor demiş.
AV taraması olmadan kaldırmak mümkün değil mi ?

Kullandığım üçüncü parti uygulamalar var, onları da virüs olarak algılayıp silebilir. Silinmesini de istemiyorum.

AV taraması olmadan kaldırmak mümkün değil mi ?

Kullandığım üçüncü parti uygulamalar var, onları da virüs olarak algılayıp silebilir. Silinmesini de istemiyorum.
O üçüncü parti yazılımları güvenli yazılım olarak seçip öyle tarattır sen de. Ayrıca tarama yapmana gerek yok zaten bulmuş. Kaldır de sadece.

O üçüncü parti yazılımları güvenli yazılım olarak seçip öyle tarattır sen de. Ayrıca tarama yapmana gerek yok zaten bulmuş. Kaldır de sadece.
Konuya yazmıştım, kaldır dediğim zaman kalkmıyor. Tekrar ve tekrar geliyor.
Siz tarama yapın sonuçları atın ben soruna neden olan zararlıyı bulup size hangisini silmeniz gerektiğini söylerim.
Tamamdır hocam, güvenli modda deneyeceğim.
@Arrandale0 Hocam, güvenli modda düzgün tarama yapamadı, normal bir şekilde tarama yaptırıyorum şu an sıkıntı olur mu ?

Güvenli modda bulduğu şeyler, benim kendi kullandığım dosyalardı. Aralarından 1 tane vardı, onu da kaldırmasını söyledim. Şu an tarama yaparken bile Defender virüs bulmaya devam ediyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı