Svchost.exe virüsü

surgeon

Hectopat
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi İnşallah
Asus x550jx windows 10 yüklü bilgisayarımda kullanıcı adıyla çalışan svchost.exe virüsü var. Avast ve malwarebytes ile taramama rağmen silinmedi. Bu virüsü nasıl silebilirim? Güvenli modda acıp tarama yapmak gerekiyormuş galiba ama güvenli modda acamadım bilgisayarı. Bu virüsü nasıl temizlerim?

Bu tür virüsleri temizlemek zor oluyor dikkatli olmak lazım, size önerim birde ComboFix taraması yapın. Güvenli modda başlatıp yapın taramaları ve bilinmeyen kaynaklı exe leri görev yöneticisinden kapatın eğer engelliyorsa bunları yapmanızı geçmiş olsun. Virüsü silebilseniz bile eklentileri bilgisayarınızda kalacaktır hepsini temizlemek çok zor. Bence en iyi çözüm format atmak.

combofix i indirdim çalıştır deyince windows bu bilgisayarı korudu seklinde bir uyarı cıktı. Bilgisayarı güvenli modda açıp denemek istiyorum ama bıosa giremiyorum. Asus x550jx bilgisayarım windows 10 yüklü nasıl girerim?

Combofix Windows 10 ile uyumsuz. Ayrıca sisteme zarar verir. bu yüzden yanlış yönlendirme yapmayın.

Zararlı olduğuna emin misin ? MalwareBytes zararlı diye uyarı verdi mi ? Yoksa kendi kafana göre kullanıcı adıyla çalışıyor diye zararlı olduğunu mu düşünüyorsun ? Eğer düşüncen o ise yanlış düşünmektesin.

Kaspersky Rescue Disk'i USB Bellekten Çalıştırın Bu şekilde USB'den boot ederek tarama yaptır.

Malwarebytes deneme sürümü ile denedim bir şey cıkmadı. kullanıcı adında çalışan svchost.exe de hizmetleri göster deyince cıkan yazılardan ötürü virus oldugunu düşündüm. Kaspersky i indiriyorum deneyecegim.

Dosya Ekleri

• tgtrgtrgtr.PNG
    tgtrgtrgtr.PNG
    3,9 KB · Görüntüleme: 328
Flash belleği hazırladım. Biosa girip boot sekmesınde ilk sıraya flashı sectım. Bıostan cıkınca ekranda Mıssıng operation system uyarı geldi ne yapmam gerekiyor?

Svchost.exe bir virüs değildir bundan emin olabilirsin, sisteminde ki uygulamaların çalışma süreçlerini düzenleyen Windowsa ait bir parçadır, bu yüzden silmeye kalkarsan izin vermez, durdursan da pc düzgün çalışmaz. Combofixi asla kullanma bilgisiz kullanıcılar için değil o program genellikle profesyoneller içindir. Saygılar.

Flash belleği hazırladım. Biosa girip boot sekmesınde ilk sıraya flashı sectım. Bıostan cıkınca ekranda Mıssıng operation system uyarı geldi ne yapmam gerekiyor?
İmzamdan KIS 2016 kurun ancak kurmadan önce kurulu antivirüsleri kesin kaldırın. Kurduktan sonra güncelleyip full scan yapın. Sonuç yok ise virüste yoktur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı