Çözüldü "Svchost" virüs mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doqixd07

Hectopat
Merhabalar, Windows 10 64 bit kullanıyorum. Görev yöneticisine bakarken başlagınçta svchost olduğunu gördüm. Dosya konumunu açında 16 Nisan 2021'de oluşturulmuş olduğu görülüyor. Virüs olmasından şüpheleniyorum, sizce nedir?
Svchost.exe.png
Svchost.exe 2.png

svchost.exe System32 içinde olur. svchost.exe Windows içinde bir programın, yazılımın veya bir DLL dosyasının hata aldığı zaman tüm sistemin çökmesine engel olan bir sistem bileşeni. Geçici dosyalar içinde olan svchost.exe taklit eden bir zararlı yazılımdan başka bir şey değil. Zararlı yazılımlar ve virüsler kendini sistem dosyası olarak gösterebilir.

System32 ne zamandan beri AppData'da? Normalde çok önemli ve gerekli bir dosya fakat virüs bulaşmış olabilir. Kaspersky ile önce o dosyayı ve sonra tüm bilgisayarı tarayın.

Arkadaşlar güncelleme yapıyorum virüs değil diyen herkes 2. defa düşünsün Windows Defender ile tarattığımda quasar rat uzantısı olarak çıktı. Bilip bilmeden değil damganı yapıştırmanız çok yanlış lütfen bir dahakine daha çok dikkat edin ben tarama yapmayıp inansaydım bütün bilgilerim karşı tarafa geçebilirdi.

Arkadaşlar güncelleme yapıyorum virüs değil diyen herkes 2. defa düşünsün Windows Defender ile tarattığımda quasar rat uzantısı olarak çıktı. Bilip bilmeden değil damganı yapıştırmanız çok yanlış lütfen bir dahakine daha çok dikkat edin ben tarama yapmayıp inansaydım bütün bilgilerim karşı tarafa geçebilirdi.

Dosya Ekleri

• ekran ekran.PNG
    ekran ekran.PNG
    17,7 KB · Görüntüleme: 58

Defender ile silmeyi deneyebilirsiniz. Ama bence Kaspersky ile silin. Daha iyi siler.

Windows Defender ile tarattığımda quasar rat uzantısı olarak çıktı.
Hala kendi başınıza iş yapıyorsunuz. AV ismi yazıyoruz gidiyor başka şeyler deniyorsunuzç Böyle giderseniz daha çok zararlıyı yersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı