Swift öğrenmem için Udemy lazım mı?

ArdaReis00

Picopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Arkadaşlar konu adı gibi Swift öğrenmem için sizce Udemy'den kurs almam lazım mı? Özellikle şu 2 haftadır falan gerçekten Swift öğrenmekte çok zorluk çekiyorum benim izlediğim bir tane Swift dili öğrenme serisi var, 8 ay önce çekilmiş bir seri yeni bir seri evet ama mesela o serinin 5. Video'da falanım ve istiyor ki rastgale sayı üretimi ile alakalı video izleyip, rastgele sayı üretimi hakkına bilgi toplayın. Sonra size örnek vereceğim ve beraber yapacağız diyor, böyle durumlarda araştırma yapmak istiyorum dediklerini çünkü araştırsam o kod nasıl çalışır ne zamanlarda kullanılır gibi şeyleri öğrenmemi istiyor. Ama o videoda sadece örnek veriyor yani şu rastga sayı üretimi için örnekler falan veriyor, biraz karışık oldu evet zamanında 2 gün önce falan kurs ile alakalı değil de nasıl Swift dili öğreneceğim hakkında konu açmıştım ve bana kurs çalışmamı önermişlerdi. Sizce kurs alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Swift öğrenen biri olarak size şöyle yardımcı olayım. Udemy'de cidden çok kalite hocalar var. Örneğin atıl samancıoğlu, Kasım adalan gibi hocaların kurslarını alıp güncel bir şekilde izleyebilirsin. Ayrıyeten soruların olursa sorabilirsin, en geç 1 gün içerisinde cevap veriyorlar. İkinci olarak BTK Akademi'den ücretsiz bir şekilde Swift kursu izleyebilirsin. BTK Akademi'ye de eğitimi veren kişi atıl samancıoğlu. Udemy'de şöyle bir avantajın oluyor hocaya soru sorabiliyorsun. BTK akademide ise hocaya maalesef soru soramıyorsun. Udemy'de kurslar genelde indirime giriyor ve 60 TL gibi cüzi bir miktar. Benim önerim Udemy'den kurs alıp izlemen inanın hiç pişman olmazsınız. Ve aklınıza takılan konularda hocalara sorular sorup cevaplarınızı alabilirsiniz.

Öncelikle Swift öğrenen biri olarak size şöyle yardımcı olayım. Udemy'de cidden çok kalite hocalar var. Örneğin atıl samancıoğlu, Kasım adalan gibi hocaların kurslarını alıp güncel bir şekilde izleyebilirsin. Ayrıyeten soruların olursa sorabilirsin, en geç 1 gün içerisinde cevap veriyorlar. İkinci olarak BTK Akademi'den ücretsiz bir şekilde Swift kursu izleyebilirsin. BTK Akademi'ye de eğitimi veren kişi atıl samancıoğlu. Udemy'de şöyle bir avantajın oluyor hocaya soru sorabiliyorsun. BTK akademide ise hocaya maalesef soru soramıyorsun. Udemy'de kurslar genelde indirime giriyor ve 60 TL gibi cüzi bir miktar. Benim önerim Udemy'den kurs alıp izlemen inanın hiç pişman olmazsınız. Ve aklınıza takılan konularda hocalara sorular sorup cevaplarınızı alabilirsiniz.

Hocam gerçekten kusara bakmayın geç cevap yazdım yine ceza yemiştim ve hocam bana Udemy'de bu kursu önerdiler iyi mi? https://www.udemy.com/course/ios-13-app-development-bootcamp/

Hocam gerçekten kusara bakmayın geç cevap yazdım yine ceza yemiştim ve hocam bana Udemy'de bu kursu önerdiler iyi mi? https://www.udemy.com/course/ios-13-app-development-bootcamp/

Evet Angela hoca gayet iyidir lakin İngilizce. Türkçe alt yazı var. Angela hocadan önce dediğim hocaları izlemeni tavsiye ederim. Onlardan sonra Angela hocaya geçebilirsin. Özellikle 0 isen Kasım Adalan'a bakmanı öneririm. Temelden anlatıyor ve PDF'leri oluyor kaynak aramanada gerek kalmıyor. Bende 3 kurs da bulunuyor.

Evet angela hoca gayet iyidir lakin İngilizce. Türkçe alt yazı var. Angela hocadan önce dediğim hocaları izlemeni tavsiye ederim. Onlardan sonra angela hocaya geçebilirsin. Özellikle 0 isen kasım Adalan'a bakmanı öneririm. Temelden anlatıyor ve PDF'leri oluyor kaynak aramanada gerek kalmıyor. Bende 3 kurs da bulunuyor.

Yardımınız için teşekkürler hocam dediğiniz gibi yapacağım önce kasım Adalan'a bakacağım sonra angela.

Evet angela hoca gayet iyidir lakin İngilizce. Türkçe alt yazı var. Angela hocadan önce dediğim hocaları izlemeni tavsiye ederim. Onlardan sonra angela hocaya geçebilirsin. Özellikle 0 isen kasım Adalan'a bakmanı öneririm. Temelden anlatıyor ve PDF'leri oluyor kaynak aramanada gerek kalmıyor. Bende 3 kurs da bulunuyor.

Hocam son sorum bunların arasından hangisini seçmeliyim https://www.udemy.com/course/swiftui-ile-ios-uygulama-gelistirme-egitimi-swift/
https://www.udemy.com/course/ios-mobil-uygulama-gelistirme-egitimi-swift/

Son düzenleme:
Öncelikle Swift'de 2 adet geliştirme türü var. Uıkit ve Swift UI. Swift UI daha yeni bir teknoloji olduğu için sektörde çok kullanılmıyor. Kendi uygulamalarını kolayca şekilde geliştirmek istiyorsan Swift UI daha iyidir lakin ben iOS developer olacağım diyorsan uıkit öğrenmen daha mantıklı. Benim tavsiyem ilk olarak uıkit öğrenmende sonra canın sıkılırsa Swift UI öğrenirsin. Kurslardan ilk önce 2.olanı satın al ve başla. 3. attığın Bootcamp kursunu daha yeni çıkardı onu bende almayı düşünüyorum. Ortadaki kursu bitirdikten sonra o Bootcamp kursunada başlayabilirsin. Şimdilik 3.kursa gerek yok baktın hocadan memnun kaldın ve gerçekten Swift UI öğrenmek istiyorsun o zaman alabilirsin.

Öncelikle Swift'de 2 adet geliştirme türü var. Uıkit ve Swift UI. Swift UI daha yeni bir teknoloji olduğu için sektörde çok kullanılmıyor. Kendi uygulamalarını kolayca şekilde geliştirmek istiyorsan Swift UI daha iyidir lakin ben iOS developer olacağım diyorsan uıkit öğrenmen daha mantıklı. Benim tavsiyem ilk olarak uıkit öğrenmende sonra canın sıkılırsa Swift UI öğrenirsin. Kurslardan ilk önce 2.olanı satın al ve başla. 3. attığın Bootcamp kursunu daha yeni çıkardı onu bende almayı düşünüyorum. Ortadaki kursu bitirdikten sonra o Bootcamp kursunada başlayabilirsin. Şimdilik 3.kursa gerek yok baktın hocadan memnun kaldın ve gerçekten Swift UI öğrenmek istiyorsun o zaman alabilirsin.

Anladım hocam teşekkürler.

Hocam ben swiftuı öğrencem ilk olarak zaten benim iyice öğrenmem 4 sene sürer ve o 4 senede swiftuı daha ünlü olur ondan dolayı swiftuı daha mantıklı değil mi Apple developer olacağım.

Son düzenleme:
Anladım hocam teşekkürler.

Hocam ben swiftuı öğrencem ilk olarak zaten benim iyice öğrenmem 4 sene sürer ve o 4 senede swiftuı daha ünlü olur ondan dolayı swiftuı daha mantıklı değil mi Apple developer olacağım.

Bunu tam olarak bilemeyiz şu an için uikit kullanılıyor ve Türkiye'de geçiş hızı çok yavaş. Projelerin çoğu uikit ile yazıldığı için şirketlerde uikit kullananları alıyor. 4 sene çok uzun bir süre 4 senede kendini geliştirirsen çok iyi yerlere gelirsin. İçine hangisi siniyorsa ona başla. Şirket odaklı olma güzel uygulamalar geliştirip App Store koyabilirsin ve dolar ile kazanç sağlayabilirsin. Kişisel uygulama yapanları incelediğimde hep Swift UI kullanarak yazmışlar. Hem bu kişisel uygulamalarını CV'de eklersin.

Son düzenleme:
Bunu tam olarak bilemeyiz şu an için uıkit kullanılıyor ve Türkiye'de geçiş hızı çok yavaş. Projelerin çoğu uıkit ile yazıldığı için şirketlerde uıkit kullananları alıyor. 4 sene çok uzun bir süre 4 senede kendini geliştirirsen çok iyi yerlere gelirsin. İçine hangisi siniyorsa ona başla. Şirket odaklı olma güzel uygulamalar geliştirip App Store koyabilirsin ve dolar ile kazanç sağlayabilirsin. Kişisel uygulama yapanları incelediğimde hep Swift UI kullanarak yazmışlar. Hem bu kişisel uygulamalarını CV'de eklersin.

Anladım hocam şu an en çok Swift UI öğrenmek istiyorum ve ilk olarak 2. attığım kursu alacağım sonra da biraz zaman geçtikten sonra 3. kursu alacağım çok teşekkürler sizi çözüm olarak işaretleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı