Swift SF314-41G'de Kaçak Var mı?

Fermion

Hectopat
Makaleler
72
Arkadaşlar selamlar. Acer Swift SF314-41G dizüstü bilgisayarımda bir durumu fark ettim. Bilgisayar şarjdayken touchpad'in köşelerinden çok çok hafif bir çarpıntı veriyordu geçen aylarda. Şimdi prizini değiştim vermiyor fakat kontrol kalemiyle baktığımda (kontrol kaleminin üstündeki metal kısma parmağımı değdiriyorum o esnada) ışığı yanıyor. Bu kaçak var demek midir yoksa evdeki prizlerden mi kaynaklıdır? Teşekkürler.

IMG_20201115_184639.jpg

Arkadaşlar selamlar. Acer Swift SF314-41G dizüstü bilgisayarımda bir durumu fark ettim. Bilgisayar şarjdayken touchpad'in köşelerinden çok çok hafif bir çarpıntı veriyordu geçen aylarda. Şimdi prizini değiştim vermiyor fakat kontrol kalemiyle baktığımda (kontrol kaleminin üstündeki metal kısma parmağımı değdiriyorum o esnada) ışığı yanıyor. Bu kaçak var demek midir yoksa evdeki prizlerden mi kaynaklıdır? Teşekkürler.

Eki Görüntüle 738812
Kaçak olabilir. Benimde bazen DVİ kablosuna dokununca elektrik çarpıyor.

Edit: Arkadaşlar ssadece touchpad'in olduğu kısım değil bilgisayarın aşağıdaki görselde belirttiğim metal aksam bulunan her kısımda kontrol kalemi ışık veriyor. (Touchpad'in olduğu kısımda da metal aksam var.)

acer-swift3-incelemesi-technopat-8(1).jpg

Edit: Arkadaşlar ssadece touchpad'in olduğu kısım değil bilgisayarın aşağıdaki görselde belirttiğim metal aksam bulunan her kısımda kontrol kalemi ışık veriyor. (Touchpad'in olduğu kısımda da metal aksam var.)

Eki Görüntüle 738835
Sen laptopun kasasına dokunarak mı ölçüyorsun? Laptopu tahta bir zeminin üzerine koy ve asla temas etmeden dene.

Bilgisayarı kapatın ve kullanmayın. Aldığınız yer ile de iletişime geçin bence. Ayrıca kullandığınız priz, topraklı mı? Orijinal adaptör mü?
Hocam merhaba. Evet adaptör orjinal. Priz konusunda ikileme düştüm bilmiyorum priz topraklı mı veya evin elektrik hattı topraklı mı diye büyük ihtimal değildir. Birazdan arkadaşın evinde gideceğim orda dener sonuçları buraya yazarım.
Sen laptopun kasasına dokunarak mı ölçüyorsun? Laptopu tahta bir zeminin üzerine koy ve asla temas etmeden dene.
Hayır. Temas etmiyorum ölçerken laptopa tahta bir zeminde de denedim durum aynı.

Bu laptoptan Teknosa'dan kuzenim de almış 5-6 ay önce. Temmuz ayında bize geldiğinde laptopunu da getirmiş bu sayede deneyimleme fırsatım oldu. Neredeyse tüm gün cihazı günlük kullanım senaryolarıyla test ettim ama böyle bir sorunla karşılaşmadım. Elektrik çarpmadığından kontrol kalemi aramadım.
Ne zamandır böyle oluyor? Başka cihazlarda da böyle bir sorun yaşıyor musunuz?
Evin elektrik tesisatına baktırabilirsiniz. Laptopunuzu da faturalarını ve garanti belgesini yanınıza alıp aldığınız yere veya yetkili servise göstermenizde yarar var :)

Son düzenleme:
Yeniden selam. Az önce denedim arkadaşın evinde aynı benim evde denediğim gibi kontrol kalemi ışık vermedi herhangi metal aksamın bulunduğu noktada. O zaman evde bir durum var heralde.

Evdeki prizde topraklama olmayabilir. Priz değiştirdim demiştiniz ilk mesajınızda, prizi mi değiştirdiniz yoksa başka bir prizde mi denediniz?

Geri
Yukarı