Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

emirhanguneysu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Üniversitem ve yaşadığım yer farklı iller. Bende de bir masaüstü PC var. Tatile girince aldım getirdim evime, kardeşimin PC'yi söktüm kendiminkini taktım. Kardeşimin PC'ye bağlı olan Ethernet kablosu üzerinden bağlanmaya çalışıyorum fakat kabloyu bazen görüyor ve bağlanıyor bazen de görüyor ve "internet erişimi yok" hatası veriyor(du). Şu anda kanser edecek şekilde sadece "internet erişimi yok" hatası yüzünden internete giremiyorum.

Kabloyu Kardeşimin PC'ye takınca herhangi bir problem yok takır tukur çalışıyor. Kabloda herhangi bir problem yok yani, benim Ethernet kartında da problem yok, ki keza geldiğim yerde yine kabloyla ethernet üzerinden kullanıyordum. Modem'in IP atamaması durumu olabilir diye kendim IP atadım durum hala aynı, switch'i 3-4 kez değiştirdim ve sıralamayı da doğru yaptığımdan eminim durum hala aynı, Modem üzerinden Lan IP'si atadım yine olmadı. IP config ayarlarını resetledim baştan aşağı durum yine aynı. Modemi Fabrika ayarına aldım yine düzelmedi. Regedit'ten bir dizin yol söylemişler onları uyguladım yine tık yok. Şimdi işin garip tarafı, switch'i bazen taktığımda aynı anda turuncu ve sarı ethernet bildirim ışıkları yanıyor, böyle çıkar tak çıkar tak birkaç kez yapınca ( Tutturma şansı çok düşük :D ) sadece sarı yanıyor ve bağlanıyor. Hani diyorum girişte mi bir problem var ama kendi evimde (üniversitede) kabloyu takar takmaz anında geliyor internet. Ethernet kablosuyla ethernet kartının uymama gibi bir durum olabilir mi diye düşünüyorum ama o zaman da hiç bağlanmazdı. Ethernet kartı-Modem uyuşmazlığı aklıma geliyor ama bu durum da pek mümkün değil. Modem de anakarta bağlı ethernet kartım da çok çok yeniler daha.

Bu arada PC'nin Şöyle güzel bir yanı var; Masaüstü PC'de wifi kartım var, yani masaüstü olmasına rağmen wifi'den bağlanabiliyorum ve arayüze erişebiliyorum. Ama bu hız bana yetersiz geliyor. Ethernet kartıyla bağlanmam lazım. Sorunun ne olduğunu çözebilecek arkadaş yazarsa çok sevinirim. Günlerdir uğraşıyorum kanser etti beni.

Sorun düzeltildi. Switch'teymiş problem çift taraflı switchleri değiştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı