Diğer Switch Yağlama Kiti 190 TL+Teslimat

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7

Türkiyede ortalama fiyatı bilmiyorum (Daha doğrusu nerede satıyorlar ki) ama 2 fırça, 1 tutucu, 1 kailh açıcı, 1 mx açıcı için güzel fiyat gibi gözüktü. Malum bu tarz şeyler pahalı burada.

Bunu aldıktan sonra hot-swap klavyeniz varsa tek eksiğiniz yağ ve switch çıkarıcı (Çoğunlukla klavyenin yanında gelir).

Bir de yanında lube station olsa tadından yenmezmiş.
8ef258cc9b3d8.png

Bir de yanında lube station olsa tadından yenmezmiş.
8ef258cc9b3d8.png
Eh anca bu kadar. Muhtemelen lube station pahalıdır zaten.

Ayrıca bence önemli olan lube'ün kendisi. Türkiyede krytox göremedim. Olsa bile fiyatı muhtemelen bayağı vardır.

1 Mx açıcı +1 fırça + 1 stem tutucu + keycaps ve switch sökücü + 120 switch'lik 205g0 yağ 300-350TL arası dolaşıyor.
Depozito var + 46TL.
Benim mekanik klavye 10 yıllık. İlk defa böyle bir şeye gerek olduğunu gördüm. 😅
Hocam cherry'nin patentinin bitmesiyle Çin'de bir sürü switch üreticisi çıktı. Bununla beraber custom klavye hobisi yaygınlaştı (özellikle pandemi döneminde). Switch lube mod ile switch'lerin hem hissiyatını hem sesini iyileştiriyorsunuz. Dolayısıyla normal birinin yapacağı şeyler değil. Klavyelere ilgi duyuyorsanız tavsiye ediyoruz.

Ha ama en azından stabilizer lube, clip, bandaid ve foam mod falan öneririm (Özellikle klavyenin garantisi yoksa ve sökmesi kolaysa ve mavi switch ise foamöneririm). Bende Redragon K553 ve Durgod k320 var. K553'ün space tuşuna basmıyorum sesi o kadar kötü ki. Çın çın alttaki denge metalinden çok ses geliyor. Hadi 1000TL'lik giriş seviyesi klavye neyse de 3000TL'ye Corsair, Steelseries klavye alınca da aynısı oluyor.

-
Bu arada bir de teslimat ücreti varmış 70TL. Yeni fark ediyorum :(

-
Bu arada bir de teslimat ücreti varmış 70TL. Yeni fark ediyorum :(

Son düzenleme:
Ben 1 hafta önce ürüne ulaştım, yağ çok az ek yağlayıcı gerekebiliyor, fırça hariç diğer set ürünleri orta kalite diyebilirim. Fırça berbat.

Yeni konular

Geri
Yukarı