Çözüldü SYS_FAN takınca PC kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

spekülatör

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasamı temizlemek için kabloları falan çıkarttım. Tekrar kabloları taktım ama PC açılmadı. Daha sonra SYS fanı çıkardım. PC çalıştı ama ön fan ve egzoz fan çalışmadı.
Anakartta sıkıntı olmuş olabilir mi?

IMG_20210401_161029.jpg
IMG_20210401_161001.jpg

Çözüm
İşte herhangi bir zararı olup olmadığını anlamak için fan takıp denemek lazım. O yüzden işlemci fanını takarak deneyebileceğinizi söyledim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam. Yarın en kısa sürede deneyip geri dönüş sağlayacağım.

Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam. Yarın en kısa sürede deneyip geri dönüş sağlayacağım.

Hocam sorunum çözüldü. Molex bağlantısında sıkıntı varmış, biraz tozlanmış uçları körelmiş. Onları düzeltip denedim çalıştı.
Hocam tam olarak neyi taktınız? SSD’ye bağlı olan SATA Power kablosudur. Yaptığınız bağlantının resmini atar mısınız?
Hocam tam olarak neyi taktınız? SSD'ye bağlı olan SATA Power kablosudur. Yaptığınız bağlantının resmini atar mısınız?

Hocam bakın bu elimde tuttuğum kablo SSD'ye bağlı oradan uzatma şeklinde bu kabloyu sys fana takıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210401_163807.jpg
    IMG_20210401_163807.jpg
    217,5 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_20210401_164519.jpg
    IMG_20210401_164519.jpg
    158,1 KB · Görüntüleme: 44
Hocam resimde kablolar biraz karışık gözüküyor. Fanın kablosunda iki çıkış var. Birisi molex diğeride SYS_FAN'a taktığınız. SYS_FAN'ı taktığınızda sistemin açılmadığını söylediniz. Bende çıkartıp tekrardan aynı yere takın dedim. Fanı SYS_FAN'a taktığınız zaman sistem şu an açılıyor mu?

Geri
Yukarı