Çözüldü SYS_FAN takınca PC kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

spekülatör

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasamı temizlemek için kabloları falan çıkarttım. Tekrar kabloları taktım ama PC açılmadı. Daha sonra SYS fanı çıkardım. PC çalıştı ama ön fan ve egzoz fan çalışmadı.
Anakartta sıkıntı olmuş olabilir mi?

IMG_20210401_161029.jpg
IMG_20210401_161001.jpg

Çözüm
İşte herhangi bir zararı olup olmadığını anlamak için fan takıp denemek lazım. O yüzden işlemci fanını takarak deneyebileceğinizi söyledim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam. Yarın en kısa sürede deneyip geri dönüş sağlayacağım.

Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam. Yarın en kısa sürede deneyip geri dönüş sağlayacağım.

Hocam sorunum çözüldü. Molex bağlantısında sıkıntı varmış, biraz tozlanmış uçları körelmiş. Onları düzeltip denedim çalıştı.
SYS_FAN kablosunu düzgün taktığınıza emin misiniz?

Evet eminim daha demin yanlış taktım 2 tane pini biraz yamuldu düzelttim sonradan. Hocam anakartla ilgili bir sorun olabilir mi? Sistemim daha yeni çünkü garantiside duruyor eğer sıkıntı varsa garantiye yollayacağım.

Görseldeki kablo, 4 pin Floppy güç kablosu. SYS_FAN ile alakası yok yani. Kısa devre olmuştur diye düşünüyorum. Tabii anakarta zarar vermiş midir bilemem. Sistem çalışmıyorsa anakartı servise yollayın.

Onu takınca kapanması gayet normal çünkü o kablonun yeri orası değil.

Sistemde fan bulunuyorsa SYS_FAN çıkışına takın. Port zarar görmüş mü kontrol edin.

Onu takınca kapanması gayet normal çünkü o kablonun yeri orası değil.

Sistemde fan bulunuyorsa SYS_FAN çıkışına takın. Port zarar görmüş mü kontrol edin.
Hocam on ve egzoz fan dışında başka fan yok onlarda molex ile bağlı ama çalışmıyorlar portu nasıl kontrol edebilirim ?

Geri
Yukarı