System %100 disk kullanımı

Diskin çok doluluğu veri okumayı, sistemi çalıştırmayı yavaşlatır, disk çok kullanılır. Diskin boşaltılması, tekrar eden ya da geçici dosyaların temizlenmesi, windows old, güncellemeden kalan verilerin silinmesi, geri dönüşüm noktalarının silinmesi çözüm olabilir.
Eğer uzun süredir kullanılıyorsa en temizi formatlamak olacaktır. Format mümkün değilse; diskin ayrıca üzerine yazılıp silinme oranına göre, sectorler arasındaki boşlukların iyileştirilmesi, windows araçlarıyla bakım yapılması, bad sector oluşmuş konumların kapatılması gibi düzeltmeler yapılabilinir.

Son düzenleme:
Hizmetlerden SysMain hızlı getirme ya da superfetch adı altında gereksiz servisi kapat sistemi yeniden başlat ve imkanın varsa SSD geçiş yap.

Ayrıca Defender'i bu yöntemle kaldır onun yerine Kaspersky Cloud Free kullan. Defender sistemi yoruyor.

Verdiğim yöntemi denemeni öneririm bende HDD kullanıyorum sorunu yaşadım bu şekilde çözdüm.

Windows 10 Pro gereksiz uygulamalar var Windows 10 Home kurarsan daha sağlıklı olur ve ayrıca arkadaşlarımın söylediği gibi bir SSD alsan iyi olur ancak anakartın SATA 2, 3 desteklemiyorsa almana gerek yok.

Geri
Yukarı