System SYSTEM NT Kernel System Nedir?

Bilgisayarda oyun oynarken çok büyük bir FPS düşüşü fark ettim. Bir bakayım dedim görev yöneticisine neymiş bu kadar FPS düşüklüğü yapan diye. Bir de baktım ki System yani ayrıntılardan bakarsak System SYSTEM NT Kernel System diye bir uygulama işlemciyi %30 civarında kullanıyor. Görevi Sonlandır da yapamıyorum. Bu bir virüs olabilir mi?

Steam ve Origin dışındaki başka bir yerden oyun indirmedim Origin'i de Apex Legends oynamak için indirdim. Kısacası hiç korsan oyun indirmedim. Lütfen bir çözüm verin çünkü oyun oynarken büyük bir FPS düşüşü söz konusu oluyor.

367071
367072

Üstelik bu şeyin işlemci kullanımı çok yükseldiğinde internet de yavaşlıyor

Son düzenleme:
Korkacak bir durum yok dostum, virüs değil bir Windows bileşenidir, .NET Framework kullanan uygulamaların daha hızlı açılabilmesi için gerekli olan bir bileşen, Framework üzerinde gerekli optimizasyonları yapmaktadır. Tam adı mscorsvw.exe, işini bitirdiği zaman aniden kaybolur ve çalışması gerektiğinden fazla uzun sürebilir.

-Başlat
-Msconfig
-Hizmetler sekmesi
-net Runtime Optimization Service v2.0.xxxxx_x86 veya 64 servisinin işaretini kaldır ve devre dışı bırak.
-Uygulayıp bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Son düzenleme:
Korkacak bir durum yok dostum, virüs değil bir Windows bileşenidir, .NET Framework kullanan uygulamaların daha hızlı açılabilmesi için gerekli olan bir bileşen, Framework üzerinde gerekli optimizasyonları yapmaktadır. Tam adı mscorsvw.exe, işini bitirdiği zaman aniden kaybolur ve çalışması gerektiğinden fazla uzun sürebilir.

-Başlat
-Msconfig
-Hizmetler sekmesi
-net Runtime Optimization Service v2.0.xxxxx_x86 veya 64 servisinin işaretini kaldır ve devre dışı bırak.
-Uygulayıp bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Şöyle bir sıkıntı var ki bu hiçbir zaman kaybolmuyor ve tam adı ntoskrnl.exe :)

-Yeni bir not defteri açın, verdiğim değerleri not defterine değerlerin arasındaki boşluklar ile birlikte yapıştırın.
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\TimeBroker] "Start"=dword:00000003

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\SysMain] "DisplayName"="Superfetch" "Start"=dword:00000003
-Farklı kaydet yapın ve Kayıt türünden tüm dosyaları seçin.
-Kayıt ettiğiniz not defterinin ismini fixfile.reg yapın ve masaüstüne kayıt edin.
-Ardından REG dosyasını açarak gelen mesajlara "Evet" ve "Tamam" diyerek devam edin, sorununuz çözülecektir.

Olmaz ise şu yoluda deneyebilirsiniz;

-Regedit
-Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Session Manager\Memory Management
-Yanda çıkan dosyalardan ClearPageFileAtShut'u açın Değer Verisi'nin olduğu yere 1 değerini yazıp kaydedin ardından çıkın.

Son düzenleme:
-Yeni bir not defteri açın, verdiğim değerleri not defterine değerlerin arasındaki boşluklar ile birlikte yapıştırın.
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\TimeBroker] "Start"=dword:00000003

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\SysMain] "DisplayName"="Superfetch" "Start"=dword:00000003
-Farklı kaydet yapın ve Kayıt türünden tüm dosyaları seçin.
-Kayıt ettiğiniz not defterinin ismini fixfile.reg yapın ve masaüstüne kayıt edin.
-Ardından REG dosyasını açarak gelen mesajlara "Evet" ve "Tamam" diyerek devam edin, sorununuz çözülecektir.

Olmaz ise şu yoluda deneyebilirsiniz;

-Regedit
-Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Session Manager\Memory Management
-Yanda çıkan dosyalardan ClearPageFileAtShut'u açın Değer Verisi'nin olduğu yere 1 değerini yazıp kaydedin ardından çıkın.
Evet artık görevi sonlandırma yazısı çıkıyor ama sonlandırırsam herhangi bir sorun oluşur mu? Yoksa siz verdiğiniz kodla bunu devre dışı bırakmak gibi birşey mi yaptınız yani kullanabileceği işlemci gücünü mü sınırladınız?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı