SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Exmistake

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Az önce mavi ekran hatası aldım. Analiz etme becerim olmadığı için sizden rica edeceğim.

Mavi ekran hatası açılırken oluyor ya da yeniden başlatırken siz bilip bilmeden konuşmayın.

Mavi ekran hatası oyun oynarken de olabiliyor. Azcık konuya baksanız anlardınız bunu. Minidump dosyası incelemeyi bilmiyorsanız sallamayın. Oyun oynarken mavi ekran yediğim çok oldu. Cidden bilmiyorsunuz.

Ben de almıştım. Dosyalarını yedeklediysen Recovery tuşu ile sıfırla, aldığın Windows sürümüne dönecek. Sonra Windows 10 kur.
Ama yoksa YouTube videolarına bak derim.

Bu nasıl bir yaklaşım şekli çözemedim. Ben de almıştım? Ne almıştınız acaba mavi ekran hatası mı? Kusura bakmayın da binlerce mavi ekran hatası çeşidi var. İyi o zaman her mavi ekran aldığımızda format atalım nasıl olsa herkesin saatlerce vakti var. Lütfen çözüm odaklı cevaplar yazalım. Minidump dosyasını indirip baktınız mı hangi sürücü veya bileşenden dolayı hata verdiğini?
Arkadaşlar selamlar. Az önce mavi ekran hatası aldım. Analiz etme becerim olmadığı için sizden rica edeceğim.
Afd.sys kaynaklı mavi ekran. Ağ kartı sürücüsünü (kablolu/kablosuz, hangisin kullanıyorsanız) günceller misiniz?

Afd.sys, Winsock dosyası için Windows Yardımcı Dosyası.

Bu nasıl bir yaklaşım şekli çözemedim. Ben de almıştım? Ne almıştınız acaba mavi ekran hatası mı? Kusura bakmayın da binlerce mavi ekran hatası çeşidi var. İyi o zaman her mavi ekran aldığımızda format atalım nasıl olsa herkesin saatlerce vakti var. Lütfen çözüm odaklı cevaplar yazalım. Minidump dosyasını indirip baktınız mı hangi sürücü veya bileşenden dolayı hata verdiğini?

Afd.sys kaynaklı mavi ekran. Ağ kartı sürücüsünü (kablolu/kablosuz, hangisin kullanıyorsanız) günceller misiniz?

Afd.sys, winsock dosyası için Windows yardımcı dosyası.

Ek olarak dediğim gibi. BattleNet'i kaldırın.

Arkadaşlar, bilgisayarımı yeni formatladım. Temiz kurulum yaptım hatta. Bilgisayarı ilk açtığım zaman dosyalar geç geliyor ya da dosya gezgininde girdiğimde kilitleniyordu. Her şeyi sildim ve tertemiz yaptım bilgisayarımı. Bugün durduk yere video izlerken mavi ekran aldım. Anladığım kadarıyla BattleNet Launcher kaynaklı bir sorun olmuş. Bir üye sağ olsun ağ sürücüsü güncelleyin demiş. Onu da deneyeceğim. Launcher silip tekrar kurmalı mıyım?

Oynuyorum hocam. Bilgisayar tekrar dosyaları geç yüklemeye başladı. SSD kullanmama rağmen dosyaların yüklenmesinde gecikme oluyor. Masaüstü uygulamalar vs geç geliyor. Genellikle dosya görünümünü listelemeden en büyüğe alıyorum. Acaba bu problem yaratıyor olabilir mi?

Oynuyorum hocam. Bilgisayar tekrar dosyaları geç yüklemeye başladı. SSD kullanmama rağmen dosyaların yüklenmesinde gecikme oluyor. Masaüstü uygulamalar vs geç geliyor. Genellikle dosya görünümünü listelemeden en büyüğe alıyorum. Acaba bu problem yaratıyor olabilir mi?
SSD SMART verilerini paylaş, başlangıç programlarını ön yükleme hizmetlerini sınırlandır.

Maalesef. SMART bilgilerine baktım ve disklerimde bir sorun gözükmüyor. Windows temiz kurulum sonrası BIOS güncellemiştim. Ayarları da sıfırlandı sanırım. Ana kartım Asus B450M Dragon.
Ben tüm minidump dosyalarını ekleyeceğim. Arkadaşların söylediği güncellemeleri de yaptım.. Ana kartın güncel tüm yazılımlarını kurdum. Sanırım sorunun kaynağı BIOS bellek ayarları. Bu ayarları net ve sistemime uygun yapabileceğim bir rehber var mı? DOCP ayarını kapatıp otomatik moda almam sorunumu çözer mi?
Minidump dosyası

Birde yine bellekler nedeniyle olduğunu düşündüğüm bir problemde geçen mesajımda bahsettiğim masaüstünün geç gelmesi, windows gezgininin kilitlenip yeniden başlaması olayı. Sırf bu nedenle format atıp temiz kurulum yapmıştım. Bellek testi yaptırdım windowsa ancak bir problem yok.
Masaüstüm böyle oluyor, bir iki tıklama sonrası kendine geliyor.

Masaüstüm

Yeni konular

Geri
Yukarı