Çözüldü SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M "nvlddmkm.sys" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kutbey

Femtopat
Yer
Samsun/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Dövmeci
Arkadaşlar AC Valhalla oynarken aldığım bir hata. BIOS sürücüler vs güncel ama ne oldu bilmiyorum, ilk sefer başıma geldi. Sistemim daha 1 aylık, her sürüm güncel ve orijinal sürümler mevcuttur. Lütfen bilgisi olanlar yardımcı olabilirler mi?

Sistemim:
Anakart: Asus TUF B450M-Plus Gaming AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX Gaming Anakart.
Ekran Kartı: Asus RTX 2060 EVO DUAL-RTX2060-6G-EVO 6GB GDDR6 192Bit DX12.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 6 Çekirdek 35MB Soket AM4 Fanlı İşlemci.
RAM Bellek: Adata XPG Gammix D30 AX4U300038G16A-SR30 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL16 Kırmızı Gaming Ram.
M2 SSD: Adata SWORDFISH ASWORDFISH-500G-C 500GB 1800/1200MB/s M.2 NVMe SSD Disk.
SATA SSD: HyperX Fury 3D 240GB 2.5" 500MB/500MB/sn SSD Disk - KC-S44240-6F.
PSU: GamePower GP-650 APFC 14cm 80+ Bronze 650W Power Supply.
Sıvı Soğutma: Cooler Master Masterliquid 120 lite.

Dosya Ekleri

• Hata.jpeg
    Hata.jpeg
    77,1 KB · Görüntüleme: 43
Çözüm
Sadece Valhalla'da veriyorsa donanımsal bir sorun değildir diye düşünüyorum. Grafik ayarlarını varsayılan hale getirip öyle oynayın oyunu, mavi ekran alıp almadığınızı belirtin.
Sadece Valhalla'da veriyorsa donanımsal bir sorun değildir diye düşünüyorum. Grafik ayarlarını varsayılan hale getirip öyle oynayın oyunu, mavi ekran alıp almadığınızı belirtin.

Çözüm

Kanka GeForce Experience ile optimize et dediğim zaman yüksek ayarlarda optimize ediyor, o da 4300 MB yapıyor kullanım olarak ve ekran kartım 6 GB %70'de çalışıyor. Ekran kartımın ısısı 83 dereceye kadar destekli ama 4 saat oynamamda en fazla 72.

Oyun dosyalarını doğruladım, 6 saat oynadım. Bir problem almadım.

Sonuçlar çok güzel, özellikle normalde 3 saat oynayınca mavi ekran almanızı göz önünde bulundurursak. Emin olmak için birkaç saat daha oynayın, mavi ekran alıp almadığınızı yazarsınız.

Sonuçlar çok güzel, özellikle normalde 3 saat oynayınca mavi ekran almanızı göz önünde bulundurursak. Emin olmak için birkaç saat daha oynayın, mavi ekran alıp almadığınızı yazarsınız.

O kadar yardım ettin her şey için teşekkürler, uğraştırdım biraz seni.
kanka arkadaşımın bir sıkıntısı var cmd ye bakabilir misin 013021-22000-01.rar

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı