Tüm oyunlarda 60 FPS kilit

Ayarlarda Vsync denilen bir özellik yapıyor bunu. Fakat bu özellik kötü bir şey değil çünkü ekranın 60 Hz olduğu için maksimum 60 FPS gösterecektir 300 FPS olsa bile monitörün izin vermediği için 60 FPS göreceksin. İçinin rahatlaması için ayarlardan kapatabilirsin.

LoL'de "Wait for Vertical Sync" denilen tiki kaldırırsan düzelir. (Türkçe oynuyorsan "Dikey eşitleme için bekle" olarak geçebilir.) Alttaki linkde anlatım mevcut bakmanı tavsiye ederim.

VSYNC Nedir?

Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Yani görebileceğim en yüksek fps 60 olmasına rağmen oyunda eskiden 110 civarı fps alıyodum ve daha akıcıydı. Zaten bu sorunu kendim yaptım bilgisayarın hizmetler bölümünden bazı şeyleri kapattım nvidia ekran kartı ayarlarıyla oynadım aygıt yöneticisyle oynadım sanal bellek ile oynadım ve sonuç 60 fps lock....

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia ayarlarını sıfırlama seçeneğin varsa sıfırla veya dikey eşitlemeyi bulup kapat. Veya en temizi sürücüyü kaldırıp en güncel sürücüyü kurun.

CS GO için size çözümü söyleyeyim. Görüntü ayarına girdikten sonra, altta iki seçenek var şuan adları aklımda değil ama birinin adı 'Dikey Eşitleme' olacaktı en alttaki iki ayarı kapatırsan FPS artacaktır.

Diğer oyunlarda da ' Vsync ' yazısını gördüğünde tikleri kaldır FPS artacaktır.

Edit : İsimlerini buldum. Dikey eşitleme ve Hareket izi bunları devre dışı bırak :)

Ben hiçbir zaman dikey eşitlemeyi açmanızı önermem, yırtılmalardan çok rahatsız olmadığınız sürece. Çünkü kesinlikle oyunun akıcılığını azaltıyor.

Arkadaşlar hiçbir şekilde hiçbir oyunda Vsyncyi kapatsam bile 60 fpsi geçmiyor kilitlendi resmen... yardım lütfen

Geri
Yukarı