T.C. Kimlik numarasını paylaşmak sakıncalı mı?

Umarım başkasının başı yanmaz.
Merak etmeyin, kendi T.C. kimliğimden alıntı yaparak vereceğim. Benim T.C. kimliğime o kadar yakın olan yoktur herhalde?
Ayrıca salladığınız T.C kiminse o kişi başınıza bela oluşturabilir.
Bu arada T.C. kimlilik geçerliliğini kontrol eden güvenilir bir site biliyor musunuz?

Kanka sen bana T.C. Kimlik numaranı ver. Bir bankaya gidip geleyim ben olur mu?

Yıl 2021 sizce böyle bir şey mümkün olabilir mi? Artık T.C. kimlik numarası hiçbir işe yaramıyor bu tarz işlemlerde istediğiniz kadar numarasını öğrenin işlem yapılmıyor.
Anladım. Hepsinin sahte olduğuna kefil misiniz?
Orasını bilemiyorum kefil değilim.

Ayrıca salladığınız T.C kiminse o kişi başınıza bela oluşturabilir.
Birisine ait bir tc sallayabilceğini sanmıyorum. TC no rastgele sayılardan oluşan bir numara değil. Çok kurallı bir numara. Kafadan bir şey sallarsa ve karşıdaki kişi kuralları biliyorsa hemen anlar sahte olduğunu.
Benden bir tavsiye sakın sonu tek sayı ile bitmesin. 😂

Yıl 2021 sizce böyle bir şey mümkün olabilir mi? Artık T.C. kimlik numarası hiçbir işe yaramıyor bu tarz işlemlerde istediğiniz kadar numarasını öğrenin işlem yapılmıyor.

Bence de 2021 yılında böyle bişey olsaydı, kargocular v.b bir sürü mesleğe sahip olanlar milyarder olurdu.

Birisine ait bir tc sallayabilceğini sanmıyorum. TC no rastgele sayılardan oluşan bir numara değil. Çok kurallı bir numara. Kafadan bir şey sallarsa ve karşıdaki kişi kuralları biliyorsa hemen anlar sahte olduğunu.
Benden bir tavsiye sakın sonu tek sayı ile bitmesin. 😂
Üstte bir arkadaş site önerdi. O siteden alıp vereceğim ama gerçek bir vatandaşın olmasından korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı