T.C. Numarası ile ne yapılabilir?

Öncelikle dostum kendisi rütbeli bir memursa 30 yıldan idam cezasına kadar çarptırılabilirsin TC simülasyonun paralel evreninde memurlar lol oynamakta geçmiş olsun hocam Allah kurtarsın(!)

Hiç bir Online oyunda küfürden dolayı dava edilme gibi bir olay olmaz genellikle kişiye edilen küfürleri kişinin kendisi bile umursamıyor fakat milli ve dini değerlere küfür ediyorsan iş farklı. Birde eğer ki bunu birinin ismine girip onun itibarını zedelemek için yapıyorsan ve ortalama üstü bir bireyse %100 dava edilirsin TC ile ilgili hiç bir şey yapamaz zaten tüm ülkenin TC numaraları internette dolaşıyor her geçen gün önlemler alındı bununla ilgili

Hocam mernis ile bulmuştur büyük ihtimalle. T.C. kimlik numarası ile birşey yapamaz. Küfür konusuna gelirsek dava açacağını sanmıyorum. Açsa da para cezası alırsınız.

Selam, yarım saat önce LoL'de bir adam ad soyad il istedi T.C.'ni bulayım dedi ben inanmadım saf gibi verdim. Adam her şeyimi buldu mernis mi diye sordum egm falan dedi büyük ihtimal yetkili bir memur. Ben de sinirlendim fena sövdüm evinden aldıracağım dedi mümkün mü? Sonuçta yetkisini kötüye kullanıyor.

Onu şikayet etseniz size patlar ama bilgilerle bazı sitelere resmi değil üyelik açar yanlışım varsa düzeltsin.
@Factotum

Selam, yarım saat önce LoL'de bir adam ad soyad il istedi T.C.'ni bulayım dedi ben inanmadım saf gibi verdim. Adam her şeyimi buldu mernis mi diye sordum egm falan dedi büyük ihtimal yetkili bir memur. Ben de sinirlendim fena sövdüm evinden aldıracağım dedi mümkün mü? Sonuçta yetkisini kötüye kullanıyor.

Emniyet mensuplarının bu bilgilere ulaşması mümkün. Pratikte evden de aldırabilir. Ancak PVSK'ya göre, görevini kötüye kullanmış olur. Evden aldırır ve şikayetçi olursanız, hakkında disiplin soruşturması açılır.

Öte yandan, sosyal medyada kendisini emniyet personeli gibi tanıtan çok insan var. Onlardan biri de olabilir. Ama ne olursa olsun, internetten kimseye sövmeyin. Karşınızdaki insan, her zaman okuldaki akranınız olmayacaktır. Şayet şikayetçi olursa, sıkıntı yaşarsınız. Daha evvel suç kaydınız yoksa, muhtemelen KAGB kararı verilir. Ancak denetim süresi boynunuza ilmek olur. Avukattır, mahkeme masrafıdır, harcanan zamandır hepsi sıkıntı yaratır.

Yeni konular

Geri
Yukarı