T.C. numarası ile ne yapılabilir?

Glock

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kafama takıldı. İnternette bakarken T.C. İle isim soy isim doğum tarihi vs. bulunabileceğini gördüm.
T.C. zaten bulmana gerek yok 85 milyon tane var. 11 haneli bir numara sallasan tutar elbet.

Böyle numara sallasak veya atıyorum T.C. No bir yere ifşa olsa başımıza neler gelebilir?
Forumda buna benzer konular var ama eski olduğundan tekrar açmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bişey olmaz mernis data ile adresinizi ailenizin numarasını kimliklerini buluyorlar lakin yeni kimliklerde seri no ile gerçekleşiyor tüm işlemler yani fazla birşey yapamazlar ancak korkuturlar.

Üstüne şirket yapma tarzı esprilerin gerçekleşmesi için imza lazım. En ufak işlemde bile E-imza gerekiyor.

Arkadaşlar kafama takıldı. İnternette bakarken T.C. İle isim soy isim doğum tarihi vs. bulunabileceğini gördüm.
T.C. Zaten bulmana gerek yok 85 milyon tane var. 11 haneli bir numara sallasan tutar elbet.

Böyle numara sallasak veya atıyorum T.C. No bir yere ifşa olsa başımıza neler gelebilir?
Forumda buna benzer konular var ama eski olduğundan tekrar açmak istedim.

Hiçbir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haber sitelerinde falan kredi çekerler demişler bu mümkün mü?

Bir de ben bir ara bulunduğum yer gereği kimlik fotokopisi çekiyordum, ben rahatlıkla o fotokopileri çekerken bilgisayara da kayıt edebilirdim ve tabii ki bunu başka fotokopi çekenlerde yapabilir. Peki ben kötü niyetli biri olsam bu kimliklerle ne yapabilirdim?

Yeni konular

Geri
Yukarı