T-Rex Miner rejected share hatası

fearuq

Hectopat
Merhaba arkadaşlar sistemim fotoğrafta göründüğü gibi. 3060'lar da hep rejected sorunu oluyor: S 1'si MSI 3060 Trio biri si MSI 3060 gamingz 2 fan overclock ayarlarını da attım onları da son güç yapmıyorum ama yine de sorun hep 3060'lardan çıkıyor. R: 20% ye kadar çıkabiliyor ve paylaşılan sayısı daha küçük karta göre geride kalıyor. Sebep ne olabilir acaba?

Ekran Alıntısı.JPG

nasıl bir forum arkadaş burası kimsenin bir fikri yok mu ?

Son düzenleme:
Recorded shares in the recent 6 hours are displayed in the table above. If you have a significant amount of invalid shares, please check the GPU overclocking settings of your mining rig. If there are many stale shares (more than 5% of all shares), there is an issue with your internet connection. We recommend you to ping the pool with a special stratum-ping tool. When rewards are distributed according to the PPLNS scheme invalid and stale shares are not credited.
Biliyorum da nedense overclock yapmadigimda da rejected share olusuyor bende.

Biliyorum da nedense overclock yapmadigimda da rejected share olusuyor bende.

Kaç share de kaç adetr oluyor? burdaki gibi %20 mi ? %1 normal olarak betimlenmekte.. ancak sizde de %20'ler var ise donmanımsal sorun yaşıyor olabilirsiniz..

örneğin bende şu an 572 share de 3 invalid var (0,005) ki dediğim gibi bu normal, block içindeki uncle/orphan bloklardan da kaynaklanmakta

Kaç share de kaç adetr oluyor? burdaki gibi %20 mi ? %1 normal olarak betimlenmekte.. ancak sizde de %20'ler var ise donmanımsal sorun yaşıyor olabilirsiniz..

örneğin bende şu an 572 share de 3 invalid var (0,005) ki dediğim gibi bu normal, block içindeki uncle/orphan bloklardan da kaynaklanmakta
%2-%5 civari genelde.

Az değil hocam, ama korkacak kadar da çok değil.

Tek bir sorum olacak, 1 rigde 5-6 bilgisayar için mi bu rakam? Yoksa 1 GPU için mi?

Eğer 1 GPU içinse bilgim dahilinde olan bir durum değil beni aştı, daha bilgili birileri vardır elbette. Kusura bakma.

%2-%5 civari genelde.
Nicehash'e ve diğer büyük youtuber'lara göre sadece stale share %1-2 olabilir. Diğer (özellikle invalid) share hataları sıfıra indirgenmelidir. (uzun vadede tektük olabilir tabii ki)

"When it comes to types of rejects like an invalid, stale, or duplicate shares, only stale shares should be acceptable (up to 1%-2%, depending on the algorithm). Any other rejected share is a result of a misconfigured system and has the potential to be completely removed."
Kaynak: Nicehash

Yeni konular

Geri
Yukarı