T25 erişim kabini nedir?

Evime neredeyse 30 metrede ADSL dolabı vardı Kurtuluş Savaşı'ndan kalma. Geçen hafta direk karşısına bu dolaptan geldi etrafta gezindiğimde yine başka bir ADSL dolabının hemen yanına bundan yapıldığını gördüm. Aralarında 200 metre var tam olarak. Başka noktalarda da muhtemelen konuldu bilmiyorum ama bu dolapların ADSL olmadığını kesinlikle biliyorum, aktif olduğunda ne oldukları hakkında detaylı bilgi verebilirim. Bu arada ADSL var şu an bölgede bu dolap ya VDSL'ya da fiber. Fiber olma ihtimalini şöyle düşünüyorum, bu bölgede çalışan Türk Telekom şubesinin bahçesinde rulolarla bir ton turuncu kablo var, bahçedeki çalışanlara sorduğumda fiber olduğunu, bu sahada çalışmalar olduğunu, sene sonuna kadar biteceğini söylediler. Yani çok yüksek ihtimal olmasa da fiber de olabileceğini düşünüyorum. Büyüklüğüne aldanmayın bence bulunduğu konumdaki ev miktarı şekli belirliyor bu dolapların büyüklüğünü. Bizim sokaktaki evler maksimum 3 katlı ve sokak başına 15 ev falan ya var ya yok. Ve saha dolabı sıklığı çok fazla, 3-4 sokakta bir saha dolabı var. O yüzden küçük dolaplarla fazla sayıda dolap türü de çıkarmış olabilirler.

Evime neredeyse 30 metrede ADSL dolabı vardı Kurtuluş Savaşı'ndan kalma. Geçen hafta direk karşısına bu dolaptan geldi etrafta gezindiğimde yine başka bir ADSL dolabının hemen yanına bundan yapıldığını gördüm. Aralarında 200 metre var tam olarak. Başka noktalarda da muhtemelen konuldu bilmiyorum ama bu dolapların ADSL olmadığını kesinlikle biliyorum, aktif olduğunda ne oldukları hakkında detaylı bilgi verebilirim. Bu arada ADSL var şu an bölgede bu dolap ya VDSL'ya da fiber. Fiber olma ihtimalini şöyle düşünüyorum, bu bölgede çalışan Türk Telekom şubesinin bahçesinde rulolarla bir ton turuncu kablo var, bahçedeki çalışanlara sorduğumda fiber olduğunu, bu sahada çalışmalar olduğunu, sene sonuna kadar biteceğini söylediler. Yani çok yüksek ihtimal olmasa da fiber de olabileceğini düşünüyorum. Büyüklüğüne aldanmayın bence bulunduğu konumdaki ev miktarı şekli belirliyor bu dolapların büyüklüğünü. Bizim sokaktaki evler maksimum 3 katlı ve sokak başına 15 ev falan ya var ya yok. Ve saha dolabı sıklığı çok fazla, 3-4 sokakta bir saha dolabı var. O yüzden küçük dolaplarla fazla sayıda dolap türü de çıkarmış olabilirler.
Hocam VDSLde olsa Fiberde olsa o dolaba kadar turuncu fiber kablo gelecek zaten kesin. Önemli olan fiberin binalara ve dairelere girip girmeyeceği. Sizdeki dolap T25 ise o dolap VDSL dağıtımı yapar. Turuncu fiber kablo girer, kabin içerisindeki DSLAM cihazı vasıtasıyla telefon kablosu ile mahalle/sokaktaki evlere dağıtılır. Yinede sizin için iyi haber evinizin önüne kadar gelmiş fiber. Muhtemelen rahat bir şekilde 100 Mbps alacaksınız

Upload hızım arttı dowload 3 mbps indi
79 dan 76 indi paketim 75 mbps :)

Dosya Ekleri

• resim_2023-11-21_175800661.png
    resim_2023-11-21_175800661.png
    36,4 KB · Görüntüleme: 64
Merhaba Pendik Ertuğrulgazi mah. Dede 4.9.2023 Tarihi itibariyle sabah calismaya başladılar akşam eve geldiğimde T25 Kabin konmuş sokakta Adsl Alt Yapı Bulunmakta Umarım VDSL veya Fiber Altyapı Gelir bağlantı yapıldığında bilgi veririm saygilar

Merhaba Pendik Ertuğrulgazi mah. Dede 4.9.2023 Tarihi itibariyle sabah calismaya başladılar akşam eve geldiğimde T25 Kabin konmuş sokakta Adsl Alt Yapı Bulunmakta Umarım VDSL veya Fiber Altyapı Gelir bağlantı yapıldığında bilgi veririm saygilar
Merhaba kabinler aktif oldumu acaba paketinizi yükseltinizmi

Arkadaşlar dolap koyuldu ve internetimiz aktif olalı yaklaşık 6 ay geçti, dolap ile aramdaki bakır kablolar 35 yıllık falandı, zaman zaman paket kayıpları yaşıyorduk bu sebeple kablolarımızı değiştirdiler, bende modemimi değiştirdim (6yıllık modemdi) hızımı 50Mbps'ye arttırdık, hattımız 100Mbps'ye kadar destekler duruma geldi mesafe 500m 1 aydır bu şekilde sorunsuz kullanıyorum ekran görüntüsü bıraktım

Dosya Ekleri

• grgrgr.PNG
    grgrgr.PNG
    21,3 KB · Görüntüleme: 23
  • 11111.PNG
    11111.PNG
    15,6 KB · Görüntüleme: 26
Elektrik sayacı vs. var mı yanında? Fiber dolabına çok benziyor görünümü ama hiç T25 diye bir kabin görmemiştim. @Dejuf hocam belki biliyordur.

Selamlar hocam konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bugün evime bu tip 21 kutusu koyuldu ve elektriği çekilecek bir de kablosu denildi sizce bu elektiriği bana mı yansıtıyorlar çünkü kutunun üzerinde sayaçsız yazıyor.tşk ederim.

Selamlar hocam konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bugün evime bu tip 21 kutusu koyuldu ve elektriği çekilecek bir de kablosu denildi sizce bu elektiriği bana mı yansıtıyorlar çünkü kutunun üzerinde sayaçsız yazıyor.tşk ederim.
hayır tabiki hocam onun elektriği size yansıtılmaz. benim anlamadığım binanıza mı tip21 koyuldu, aslında 2024de tip21 vs altyapılar kurmuyolar artık.

Hayır tabii ki hocam onun elektriği size yansıtılmaz. Benim anlamadığım binanıza mı tip21 koyuldu, aslında 2024'te tip21 vs altyapılar kurmuyolar artık.

Evet hocam 4 katlı binama kuruluyor fiberden bakıra dönüş dediler ama elektriği çekilecek dendi düşündüm acaba elektriğini ben mi ödeyeceğim çünkü panoda sayaçsız yazıyor. Ben bu sağlayıcıdan direkt fiber alamazmışım şart mı bakır almam ve Max kaç alabilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı