T7 v22.2'nin oyun içinde ısınması normal mi?

Şimdi yapamıyorum yaptığım zaman atarım teşekürler

Tamam

Yaptım ama hâlâ aynı neyse
Tüm ayarları ss olarak atar mısınız belki bir şey gözünüzden kaçmıştır.

Hocam bende de v22.1 var CP77 de ekran kartı 70-80 derecede çalışırken işlemci 90'ı rahat görüyor 30 dk sonra siz sistemi zorlayacak oyunlarda işlemciyle alakalı ne yapıyorsunuz ne önerirsiniz?
Hocam yukarda önerdiğim ayarları öneririm ne kadar faydası olur bilmem ama 90 dereceye ulaşmasını engeller diye düşünüyorum.

Hocam yukarıda önerdiğim ayarları öneririm ne kadar faydası olur bilmem ama 90 dereceye ulaşmasını engeller diye düşünüyorum.

Hocam dediğiniz gibi ısınmasını engelliyor ama ekran kartı kullanımı azalıyor durduk yere normal ayarlarda değiştirmediğimde ekran kartı kullanımı %95-%99 oluyor FPS düşmüyor sizin ayarınızı yaptığımda durduk yere %60 falan oluyor sizce sıkıntı ne olabilir?

Hocam dediğiniz gibi ısınmasını engelliyor ama ekran kartı kullanımı azalıyor durduk yere normal ayarlarda değiştirmediğimde ekran kartı kullanımı %95-%99 oluyor FPS düşmüyor sizin ayarınızı yaptığımda durduk yere %60 falan oluyor sizce sıkıntı ne olabilir?
Almaya çalıştığınız fps kaç, ben max 200 alabilmek için kullanıyordum bu ayarları. Valorant, apex oynarken falan mesela.

Almaya çalıştığınız FPS kaç, ben Max 200 alabilmek için kullanıyordum bu ayarları. Valorant, Apex oynarken falan mesela.

Hocam CP77 de FPS 50-70 arası dolanıyor Star Wars fallen Order'da da aynı şekil de eğer ayarı yapmazsam varsayılandaki gibi kalırsa fallen Order'da 70-100 arası gidip geliyor ama bu sefer de işlemci rahat 90 derece oluyor.

Hocam CP77 de FPS 50-70 arası dolanıyor Star Wars fallen Order'da da aynı şekil de eğer ayarı yapmazsam varsayılandaki gibi kalırsa fallen Order'da 70-100 arası gidip geliyor ama bu sefer de işlemci rahat 90 derece oluyor.
Hocam sabit 60fps almanı gereken oyunlar değil mi ? İşlemciyi sürekli tan performansa zorlarsanız sanki gücü sınırlamanın bir faydası olmaz gibi.

Hocam sabit 60FPS almanı gereken oyunlar değil mi? İşlemciyi süreklitan performansa zorlarsanız sanki gücü sınırlamanın bir faydası olmaz gibi.

Hocam derdim işlemci değil aslında işlemci ısısı sizin dediğiniz şekilde düşüyor işlemci kullanımı zaten bu oyunlarda öyle yüksek değil ama sizin dediğiniz ayarı yapınca ekran kartı kullanımı düşüyor bu yüzden FPS çok düşüp çıkıyor bunu sormuştum neden oluyor acaba diye.

Hocam derdim işlemci değil aslında işlemci ısısı sizin dediğiniz şekilde düşüyor işlemci kullanımı zaten bu oyunlarda öyle yüksek değil ama sizin dediğiniz ayarı yapınca ekran kartı kullanımı düşüyor bu yüzden FPS çok düşüp çıkıyor bunu sormuştum neden oluyor acaba diye.
Biostan mux switchi açtın mı ?

BIOS'tan MUX Switch'i açtın mı?

Ben laptopu aldığım zaman o ayarı kaldırmışlar ya hybrid olarak kullanabiliyorum ya da iGPU yanlış yazmadıysam yani direkt olarak ekran kartını seçemiyorum arayıp sorduğum zaman dGPU ayarını açmak için teknik servise götürmem gerektiğini söylediler Monster'ın değişik işleri.

Geri
Yukarı