Taahhüt İptal Edilir mi?

444635

Hectopat
Makaleler
3
Türk Telekom eve sadece 16Mbps internet verebileceğini Superonline ise Fiber İnternet bağlayabileceğini söylüyor ve 13 Haziran Pazar günü şu an kullandığımız Türk Telekom internetin taahhütünün 12. ayı doluyor. (toplamda 24 ay)

Sizce taahhüt iptal edilir mi? Edilirse ücretsiz olmaz tabii ki ama ne kadar ceza kesilir?

Gerçekten 100TL şu internete ödediğimize inanamıyorum, 0.6 upload 11 download hızı nedir ya?

Türk Telekom dışındaki tüm servis sağlayıcılar VDSL, Superonline ise 100Mbps Fiber İnternet sağlayabiliyor.

Paketimizden daha aşağıda internet sağladıkları için aramıştık, bir şeyler yaptılar ve 2 gün boyunca vadedilen interneti sorunsuzca kullandık. Çok daha iyiydi ama sonra bir anda eski haline döndü.

Sizce ne yapmalıyım? Herhangi bir öneriniz varsa yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

1 yıldan uzun olan taahhütlerin kanunen iptal edilebilir diye bir olay vardı fakat daha bilgili birisi yanlışılımı düzeltebilir bu konuda.
3 aylık taahhüt vardı 1000 lira istediler. Türk Telekom evet.

Türk Telekom taahhüt cezası sorgulama yapmak için tek yapmanız gereken 444 1 444 telefon numarasından müşteri hizmetlerine ulaşmaktır. Kullanmış olduğunuz tarifeden vazgeçmeniz durumunda ne kadar ceza geleceğini öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetleri size ortalama bir tutar söyleyecektir. Yararlandığınız cihaz ve diğer kampanyalar hesaplanarak faturanıza bir sonraki ay yansıtılır.

1 yıldan uzun olan taahhütlerin kanunen iptal edilebilir diye bir olay vardı fakat daha bilgili birisi yanlışılımı düzeltebilir bu konuda.
3 aylık taahhüt vardı 1000 lira istediler. Türk Telekom evet.

2 ay önce aradığımızda 700TL istediler.

Türk Telekom taahhüt cezası sorgulama yapmak için tek yapmanız gereken 444 1 444 telefon numarasından müşteri hizmetlerine ulaşmaktır. Kullanmış olduğunuz tarifeden vazgeçmeniz durumunda ne kadar ceza geleceğini öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetleri size ortalama bir tutar söyleyecektir. Yararlandığınız cihaz ve diğer kampanyalar hesaplanarak faturanıza bir sonraki ay yansıtılır.

Çok fazla istiyorlar. Bugün tekrar arayabiliriz ama müşteri hizmetleri hafta sonları çalışıyor mu?

3 ay interneti dondurma hakkınız var diye biliyorum. Dondurup ücret ödemezsiniz.

Bunu deneyecektik ama zaten internet varken başkasını bağlatamıyormuşuz. Dondurulmuş da olsa.

TurkNet ile görüşün sanırım bir kısmını karşılıyor.

Ama TurkNet sadece VDSL bağlayabilirmiş buraya.

Superonlinenin ayrı bir altyapısımı mevcut acaba türk telekom 16 mb verebiliriz dediği yerde superonline nasıl 100mb internet verebiliyor.

Ben de bilmiyorum, aynı altyapıyı kullanmaları gerekmiyor mu?
Bildiğim kadarıyla süperonline ve türknetin belli yerlerde kendilerine ait altyapıları mevcut.Ama türknet ve superonline şu anda kullandığınız altyapı üzerinden 100mb vereceklerini idda ediyorlarsa ya türk telekom 16 mb konusunda yalan söylüyor yada diğerleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı