Taahhütsüz internet önerisi

Merhaba,

1 hafta kadar önce TurkNet çatısından Millenicom'a geçiş yaptım. Hal buyurursunuz ki benim de bu konuda mutabık kalmamdaki en büyük sebep TurkNet'in güncel fiyatlandırma politikası oldu. Millenicom'a geçişimi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirdim. Altyapım daha önce VDSL ve Türk Telekom portuna bağlı bir şekilde çalıştığı için abonelik aktarımı sonrası herhangi bir ek işlem yapmama da gerek kalmadı zira bu noktada değişen tek şey modeme tanımlamış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre oluyor fakat sizin durumunuzda ekstra kurulum ve port aktifleştirme ücretleri en azından ilk ay faturanıza dahil olabilir. Bu konu hakkında net bir bilgim yok. Fiyatlandırma politikasına gelirsek Millenicom'a enflasyon bazlı zamlarla alakalı birkaç şey danıştım. Kendilerine 2023 yılı için ön gördükleri zam politikası olup olmadığını sorduğumda bu yıl içerisinde henüz böyle bir düşüncelerinin olmadığını en son geçtiğimiz yılın aralık ayında zaten bir zam yaptıklarını zam yapılma durumlarında ise en fazla 2 ay en az 1 ay öncesinden müşterilere bilgilendirme geçildiği ve web sayfalarında bulunan fiyatların zam sonrası güncel fiyatlar olduğu belirtildi.

100Mbps kadar taahhütsüz VDSL altyapı ve paketinden yararlanan biri olarak müşteri memnuniyeti konusunda gerçekten çabaladıklarını gördüm. İlk 1 haftalık izlenimim hız ve erişilebilirlik bakımından oldukça stabil fakat daha ilk ayını dolduran bir kullanıcı olmadığım için buraya geçebilirsiniz öneririm gibi cümleler kuramayacağım zira aksi bir durumda mağdur olmanızı istemem.

Sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa seve seve yardımcı olurum.

Sevgiler.

Hocam özel değilse istanbuldaysanız hangi bölgesindesiniz? Bir de ping durumları nasıl? Kopma vs yaşadınız mı?

100Mbps'ye kadar 150TL internet sağlıyor.

Önerir misiniz hocam peki aktif kullanıyor musunuz bir sorun yaşadınız mı hiç?

Hocam kullanıyor musunuz aktif bir şekilde? Toplam kurulumu ne kadar sürdü?

Hocam ping değerleri nasıl kesinti vs yaşadınız mı hiç? Bir de kurulumu ne kadar sürdü? Bende modem de olmayacak bu sefer modem ücreti hakkında bir fikriniz var mı?

Hocam kullanıyor musunuz aktif?

Aktif kullanıyorum, Türk Telekom'dan geçiş yaptım 2-3 gün gibi bir şey sürmüştü herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam özel değilse istanbuldaysanız hangi bölgesindesiniz? Bir de ping durumları nasıl? Kopma vs yaşadınız mı?

Şu anda oturduğum yerde Superonline fiber altyapısı olduğundan dolayı fiber kullanıyorum. Daha önce Millenicom üzerinden VDSL de kullanmış biri olarak kullandığım dönem içerisinde memnun kaldım.

Hocam kullanıyor musunuz aktif bir şekilde? Toplam kurulumu ne kadar sürdü?

Hocam ping değerleri nasıl kesinti vs yaşadınız mı hiç? Bir de kurulumu ne kadar sürdü? Bende modem de olmayacak bu sefer modem ücreti hakkında bir fikriniz var mı?

Hocam kullanıyor musunuz aktif?
Evet, aktif kullanıyorum. Kurulum 3-4 gün sürdü.

Millenicom ile Netspeed arasında çok kaldım bende. Bilemedim.
Bende ikisi arasında kalıp bir karar vermiştim. Forumdaki diğer gönderilere bakın genellikle millenicom'un çok tavsiye edilmediğini göreceksiniz. Son zamanlarda bu tarz paylaşımların arttığını gördüm.

Bende ikisi arasında kalıp bir karar vermiştim. Forumdaki diğer gönderilere bakın genellikle millenicom'un çok tavsiye edilmediğini göreceksiniz. Son zamanlarda bu tarz paylaşımların arttığını gördüm.
Eski den kötü bir sağlayıcı durumunda olan millenicom 2019 senesinde SOCAR şirketi tarafından satın alındı ve kendini toparlama dönemine girdi

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde ikamet etmekteyim. Organize sanayi bölgesinde bulunduğum için buralara malesef şuan için fiber altyapı planlaması bulunmuyormuş. Sağlayıcıdan öğrendiğim kadarıyla böyle bir karar doğrudan Turk Telekom'a iletildiği için altyapı yine onlar tarafından sağlanacakmış. Ben de bununla alakalı talep oluşturdum. Çevremde oturan komşularıma da bu durumu aktarmaya çalışıyorum. Talep ne kadar artarsa süreç o kadar hızlanıyor.

Bir diğer sorunuza gelecek olursak 7/24 PC başında bulunamıyorum fakat kardeşim ağır bir oyuncudur. Ben de özellikle bu konuda kendisinden bilgi almaktayım. İlk 1 haftalık gözlemlerine göre bağlantı değerlerinin Valorant vb. oyunlarda speedtest sonuçlarında çıkan değerler ile eşleştiğini belirtti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncel değerlerim yukarıdaki gibidir. Apartmana port kutusundan aktarımım taşınma esnasında biraz zorlu olduğu için bu değer muhtemelen daha düşük kalıyor. Siz daha düzlem noktada ikamet ediyor olursanız muhtemelen sonuçlar bu pakette sizin için daha yüksek olacaktır.

Ben TurkNet'e Turk Telekom'dan 2018 yılında geçiş yaptım ve 2023 yılının Ocak ayına kadar da TurkNet çatısından hizmet aldım. İnanın Turk Telekom'dan TurkNet'e geçerken yaşadığım sıkıntıların hiçbirini yaşamadım. Sözleşme feshi dahilinde bağlantımın ve modem kurulumumun gerçekleşmesi sadece 15 dakikamı aldı. Başvuru evraklarım Millenicom tarafından onaylandığı gibi TurkNet'e sözleşme iptali için bildiri çekildi. Akabinde TurkNet aboneliğimi iptal etti ve anında Millenicom tarafından cep telefonuma modem kullanıcı bilgilerim iletildi.

Şu anda tüm süreç içerisinde edindiğim tecrübelerin bunlar olduğunu söyleyebilirim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, temmuz gibi evden çıkacağım. Seneye yurt dönme ihtimalim olduğu için taahhütsüz internete ihtiyacım var. İstanbul'da oturuyorum. social network hosting Hangi firmayı öneririsiniz? TurkNet düşünmüştüm ama 250 lira pahalı geldi açıkçası. Fiber yok maalesef bulunduğum yerde.
Benim de bir ay kaldı bende arayıştayım hocam konuyu takibe aldım.

Geri
Yukarı