Tab S9 vs Tab S9 FE

RevaN2425

Centipat
Daha fazla  
Okulda not tutmak PDF kitap kullanmak için bir tablet almak istiyorum. Bu iki model kalemi dolayısıyla ilgimi çekti ama biraz arada kaldım. Acaba aradaki farka değer mi? Ya da Plus modellerine mi bakmalıyım? Farklı model önerilerine de açığım.

S9 modelinin işlemcisi oldukça güçlü rahatça yük bindiren oyunları oynatabiliyor. Ama sizin amacınız biraz farklı gibi. Büyük ekran isteyip S9+ alacak bütçeniz yok ise S9+ FE alabilirsiniz. Ama düz modelin boyutu da güzel iyi derseniz daha premium ve ömürlük olduğundan S9 tavsiye ederim.

S9 modelinin işlemcisi oldukça güçlü rahatça yük bindiren oyunları oynatabiliyor. Ama sizin amacınız biraz farklı gibi. Büyük ekran isteyip S9+ alacak bütçeniz yok ise S9+ FE alabilirsiniz. Ama düz modelin boyutu da güzel iyi derseniz daha premium ve ömürlük olduğundan S9 tavsiye ederim.

Elimde zaten mobil oyun oynayabileceğim POCO F5 var. Ama uzun ömürlü olması açısından S9 mantıklı gelmiyor değil açıkçası.

S9 FE+'ın özellikle işlemcisini biraz daha inceleyince düz S9 çok daha mantıklı geldi, daha büyük ekran için (1.4inç) işlemciden kısmaya gerek yok gibi. Hem paneller arasında fark varmış, biri TFT biri Dynamic AMOLED. İki cihazı elle tutup incelemiştim boyut farkı aklımda biraz fazla kalmış.

S9 FE+'ın özellikle işlemcisini biraz daha inceleyince düz S9 çok daha mantıklı geldi, daha büyük ekran için (1.4inç) işlemciden kısmaya gerek yok gibi. Hem paneller arasında fark varmış, biri TFT biri dynamic AMOLED. İki cihazı elle tutup incelemiştim boyut farkı aklımda biraz fazla kalmış.

Haklısınız galiba biraz bütçeyi zorlayıp S9 almaya çalışacağım.

TFT ekranla Amoled ekranı yan yana görseniz S9FE'yi bir daha ağzınıza almazsınız. O kadar S serisine koyacaksınız bari IPS koysaydın derler sonra Samsung'a. Reeder telefon ekranından farkı yok.
Ben senelerce TFT ekranlı tablet kullandım, hiç rahatsız olmadım kalitesinden. Abartılıyor bence.

Geri
Yukarı