Tablet almak mantıklı mı?

ahmetk128

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yüksek lisansa başlamak üzereyim lisanstayken ödevlerim ara ara oldukça internet kafede ya da arkadaşlardan ödünç alıp bir şekilde ödevlerimi halledebiliyordum ama şimdi durumlar biraz daha karışık sürekli PDF indirip okuyup notlar almam gerekecek. Bununla birlikte muhtemelen tezimi yurtta tamamlayacağım için bütün Word işlemlerimi tabletten yapmam gerekecek. Arada bir memlekete gelip masaüstü bilgisayarımı kullanabilirim tabii ki ama sürekli sürekli gelemem.
  • Yani anlayacağınız tablette Word işlemleri sunu hazırlama gibi Office işlemlerini yapabilir miyim?
  • Birden fazla PDF dosyası açıp arkada da Word'den işlem yapabilir miyim?
  • Aslında bütçem 5 bin lira civarında ama iPhone 11 kullandığım bütçemi zorlayıp için iPad 9 almam mantıklı mı?
Sıfır markasız bir laptop almaktansa böyle bir çözümün daha mantıklı olabileceğini düşündüm sizlerin fikirleri nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tablet alınır ama kesinlikle kaliteli ekran ve kalem desteği olsun.

Android'te word programları kullanılıyor ama çok rahat olmuyor. Yine de öğrenciyseniz okul bilgisayarlarında da işinizi halledersiniz zaten.

iPad 9 64 GB yetebilir tabii ama klavye de alman gerek yoksa zorlanırsın. PDF indirmek de canını sıkar. Bence o bütçeye (10 bin liraya) düzgün laptop çok rahat bulursun. 6-8 arasına bile Office ve PDF açıp internete girecek laptop bulursun ki tez yazmış biri olarak ne gerektiğini çok iyi biliyorum. Kesinlikle bilgisayar gerekiyor çünkü bir keresinde 20 PDF'i aynı anda açıp kaynak elediğimi hatırlıyorum. 2011 çıkışlı laptopta kasa kasa yazmıştım ama iş görmüştü. Benim laptopu versem o bile işine yarar hala o kadar diyorum.

Şunu al geç mesela.

Yok pahalı dersen.

Sadece Word ve PDF kullanacağım öyle çok ta pahalı olmasın diyorsanız şu laptop işinizi görebilir diye düşünüyorum.
Çok üstün özellikleri yok ama Android tabletlerden daha çok iş yapacağını düşünüyorum.

iPad 9 64 GB yetebilir tabii ama klavye de alman gerek yoksa zorlanırsın. PDF indirmek de canını sıkar. Bence o bütçeye (10 bin liraya) düzgün laptop çok rahat bulursun. 6-8 arasına bile Office ve PDF açıp internete girecek laptop bulursun ki tez yazmış biri olarak ne gerektiğini çok iyi biliyorum. Kesinlikle bilgisayar gerekiyor çünkü bir keresinde 20 PDF'i aynı anda açıp kaynak elediğimi hatırlıyorum. 2011 çıkışlı laptopta kasa kasa yazmıştım ama iş görmüştü. Benim laptopu versem o bile işine yarar hala o kadar diyorum.

Şunu al geç mesela.

Yok pahalı dersen.

Gerçekten çok teşekkür ederim, kesinlikle dediğin gibi şuan bile öylesine bi kaynak araştırmasına girdiğimde bile bir çok PDF'i aynı anda açıp okumam gerekiyor. Şöyle bir laptop almak daha mantıklı gibi teşekkürler.
Sadece Word ve PDF kullanacağım öyle çok ta pahalı olmasın diyorsanız şu laptop işinizi görebilir diye düşünüyorum.
Çok üstün özellikleri yok ama Android tabletlerden daha çok iş yapacağını düşünüyorum.
Evet çok da pahalı olsun istemiyorum. Biraz inceledim de amazondan almak daha mantıklı gibi duruyor 6 ay vade farksız taksit imkanı varmış. Teşekkürler.

Anlamda aynı durumda kalmıştım IPad'i sattığımda sanki hapishaneden çıkmış gibi oldum Windows'a geçktikten sonra bu arada kalemi Pro'lar haricinde çok işlevsiz

Geri
Yukarı