Tablet EFI Shell ekranında kalıyor ve işletim sistemi yüklenmiyor

Yer
Full Bridge Rectifier
Merhabalar. Elimde Reeder A8I Quad Android 4.4.4 modelinde tablet var. Ben tableti Android 5.1'e yükseltmeye çalıştım fakat başaramadım. En sonunda internetten BIOS güncellemesi yapılması gerek olduğunu öğrendim ve BIOS dosyalarını aldım. Daha sonra dosyaları SD karta kopyaladım ve OTG kablo, klavye ile BIOS'u tablete flashladım. Tablet şu an açılıyor fakat fotoğraftaki EFI Shell bölümü geliyor ve hiç işletim sistemi yükleyemiyorum. Intel platform flash tool Lite programı sürekli hata veriyor. Şu an ne Android 5.1 yükleniyor ne de Android 4.4.4 yükleniyor. Nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• 20201111_184450.jpg
    20201111_184450.jpg
    151,4 KB · Görüntüleme: 452
Merhabalar. Elimde Reeder A8I Quad Android 4.4.4 modelinde tablet var. Ben tableti Android 5.1'e yükseltmeye çalıştım fakat başaramadım. En sonunda internetten BIOS güncellemesi yapılması gerek olduğunu öğrendim ve BIOS dosyalarını aldım. Daha sonra dosyaları SD karta kopyaladım ve OTG kablo, klavye ile BIOS'u tablete flashladım. Tablet şu an açılıyor fakat fotoğraftaki EFI Shell bölümü geliyor ve hiç işletim sistemi yükleyemiyorum. Intel platform flash tool Lite programı sürekli hata veriyor. Şu an ne Android 5.1 yükleniyor ne de Android 4.4.4 yükleniyor. Nasıl düzeltebilirim?
5.5 yıl önce benim de Intel işlemcili bir Android cihazım vardı. Biz de güncelleme yaparken bozduk. Hatta seninkine benzer şekilde açılmıyordu kendisi. Servise götürmüştük onlar halletmişti. Nasıl hallettiklerini hala bilmiyorum. Flash Tool'un nasıl bir hata verdiğini söyler misiniz? Bağlantı hatası mı veriyor?

Bu linkte eğer bağlantı hatası veriyorsa şunları diyor:
Aşağıdaki adımları deneyin:

1. Edison'unuzu PC'den çıkarın.

2. Flash Tool Lite'ı başlatın.

3. Edison.json dosyasına gidin.

4. Yanıp sönmeye başla'yı tıklayın.

5. Edison'unuzu PC'nize takın.

Ayrıca kendi görüşüm bunlar olmuyorsa cihazın şarjını doldurup deneyin. Bir de o da olmazsa farkı bir USB kablosu ile deneyin.

5.5 yıl önce benim de Intel işlemcili bir Android cihazım vardı. Biz de güncelleme yaparken bozduk. Hatta seninkine benzer şekilde açılmıyordu kendisi. Servise götürmüştük onlar halletmişti. Nasıl hallettiklerini hala bilmiyorum. Flash Tool'un nasıl bir hata verdiğini söyler misiniz? Bağlantı hatası mı veriyor?

Bu linkte eğer bağlantı hatası veriyorsa şunları diyor:
Aşağıdaki adımları deneyin:

1. Edison'unuzu PC'den çıkarın.

2. Flash Tool Lite'ı başlatın.

3. Edison.json dosyasına gidin.

4. Yanıp sönmeye başla'yı tıklayın.

5. Edison'unuzu PC'nize takın.

Ayrıca kendi görüşüm bunlar olmuyorsa cihazın şarjını doldurup deneyin. Bir de o da olmazsa farkı bir USB kablosu ile deneyin.
Hocam teşekkürler fakat hiçbir şey anlamadım. Edison nedir? Bir de bende Edison.json diye bir dosya yok ki.

Bu arada flash programında fotoğraftaki hatayı alıyorum. Güncelleme: Sanırım sunucuda bir sıkıntı olduğu için fotoğraf yüklenmemiş. Sorun düzeltildiği zaman göndereceğim.
Şimdi fotoğrafı yükleyebildim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-19 190918.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-19 190918.png
    31,9 KB · Görüntüleme: 351
Son düzenleme:
Merhaba bu sorununuzun çözümü olabilir.
1-Tabletinizi Kapatın
2-Tabletinizi açın ve art arda ses açma + kapatma tuşlarına aynı anda basın
3- Eğer olmuyorsa ses kısma + kapatma tuşu nu kullanın ya ada deneme yanılma yöntemi yapın.
4-Çıkan ekranda format diye hatırlıyorum ona basın yes diyin ve sıfırlasın.
Bitti

Geri
Yukarı