Tablete ait Wi-Fi yongasının bilgisayar sürücüsü nasıl bulunur?

Sedatsincar

Centipat
Daha fazla  
Eski tabletimin anakartından Wi-Fi kartını söktum. Wi-Fi adaptör yaptım ama 3 sorum var. Bunu bilgisayara takarken bilgisayar algılıyor, Aygıt Yöneticisi'nden görebiliyorum ama kullanabilmek için driver lazım. Bunun driverini nereden bulabilirim? Ve ben bilgisayara takınca çok ısınıyor, bunu nasıl önleyebilirim? Veya kablolarda yanlışlık mi yaptim? Ve bir de bizim TV'de dijital var, bunu televizyonun dijitaline koyunca bir şey olmuyor. Bunu o dijitale nasıl tanıtirim ara sıra YouTube'dan bir şeyler açmak için?

Dosya Ekleri

• 20230513_153309.jpg
    20230513_153309.jpg
    157,6 KB · Görüntüleme: 23
Aygıt bilgisayara bağlı şekildeyken > Aygıt Yöneticisi > ayrıntılar > özellik seçeneğinden donanım kimliğini seçin ve donanım kimliğini Google üzerinden aratın driveri bu şekilde bulabilirsiniz.

Soğutmak için elinizden gelen bir şey yok maalesef ortam sıcaklığınız ve kullanım durumu önemli.

Bilgisayar için yapılmamış bir donanım olduğu için sürücüsünü bulabileceğini hiç sanmıyorum. Bilgin varsa kendin kodlayabilirsin.

Isınması da normal, güç veriyorsun sonuçta. Ama olması gerekenden fazla ısınıyorsa muhtemelen USB'nin 5V vermesinden kaynaklı olabilir, dahili Wi-Fi kartları 3V güç tüketiyor diye biliyorum. Cihazı bir süre sonra yakman oldukça olası.

Ayrıca TV'de kullanamazsın çünkü TV'de bunu tanıyabilecek bir sürücü yok.

Geri
Yukarı