Tabletin Uzun Çalışması Sonucu Oluşacak Sorunlar

çatlak_firuk

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar farklı bir sorum olacak benim. Şimdi windows ile çalışan hafif bir programın ( programın sistem gereksinimlerini aşağıda belirttim) windows tablet ile uzun süreli çalıştırılması halinde tablette karşılaşacağım olası sorunları merak ediyorum. Uzun süreden kastım ise minimum 12 saat makimumu yok diyebilirim. 3 gün, 4 gün belki 1 hafta hiç kapanmaksızın(ekranıda açık olacak şekilde) çalışması gerekecek. Bir kez programı ayarlayacağım daha sonra otomatik döngü devam edecek. Ha bu arada tabletin elbet soğuması gerekecek bunun için gerekli sistemi (alüminyum soğutucu blok,fan vs.) oluşturabilme şansım var.

Soğutma şartının uygun olduğunu düşünecek olursak böyle bir durumda tablet beni yarı yolda bırakır mı ?

Program hem USB'den hemde paralel port veya USB üzerinden makine ile haberleşebiliyor o yüzden 2 farklı başlık mevcut. Ben USB kullanıyorum.

Requirements if using the parallel port for machine control:
  • Desktop PC (Laptops are not supported) with at least one parallel port
  • 32-bit version of Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, or Windows 7 (64-bit versions will not work)
  • 1Ghz CPU
  • 512MB RAM
  • Non-integrated Video Card with 32MB RAM(Large G-code files, especially 3D files will require a video card with 512MB RAM or higher)
Requirements if using an external motion device for machine control:
  • An appropriate external motion controller (options can be found on the Plugins page)
  • Desktop or Laptop with Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, or Windows 8
  • 1Ghz CPU
  • 512MB RAM
  • Video Card with 32MB RAM(Large G-code files, especially 3D files will require a video card with 512MB RAM or higher)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı