Taekwondo için geç mi?

selimtti

Decipat
Yer
Beyazsaray
Arkadaşlar selam. Kuzenim milli taekwondocuydu (2 yıl önce bıraktı). Kuzenimle spor konuşuyorduk ve acaba tekrar taekwondoya dönsem mi dedim yani kariyer tekrar yapabilir miyim dedim oda çok geç dedi. 14 Yaşındayım ve 5-6 sene önce kırmızı siyahta bırakmak zorunda kalmıştım. Altyapım var bende şehirler arası müsabakalara katılmak istiyorum. Hayallerim var. Ama kuzenim biraz motivasyon kırıcı oldu. Yani ilk okulda 4 yıl boyunca taekwondo yaptım ve Altyapım var. Tekrar başlasam şehirler arası müsabakalar, milli takım gibi şeyler için çok geç mi benim için? Fikrinizi açık, motivasyon kırıcı bile olsa söylemenizi istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Altyapın varsa, bacak açmaların hala sağlamsa geç meç değil. Bende kırmızı siyahta bırakmıştım. Ancak zaten Taekwondoda iyi bir seviyeye kadar ilerlemişsin, sana tavsiyem başka sporlara yönel. Kick Box, Muay Thai, Güreş, Box hangisi olursa olsun başka birini öğren, senin için daha yararlı olacaktır.

Esneklik varsa yeniden başlayabilirsin. Çok esnek değilsen yine de hobi olarak yapabilirsin. Turnuvalara katılır yeni yerler, şehirler görürsün. Hem en önemlisi sağlık için yapmış olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı