Takdir belgesi yerine teşekkür belgesi almak

Takdir teşekkür değil ortalaman önemli. @Sslonalkrp @FlosyTR ???
Hani takdir teşekkür ortalamaya göre veriliyor ya cahil insan. Hani teşekkür alan birinin ortalaması 70-85 arasında ya. Hani takdir ve teşekkür belgesi ortalamayla doğru orantılı ya. Takdir teşekkür değil ortalama önemliymiş. 90 ortalamayla teşekkür alan var mı? 60 ortalamayla takdir alan var mı? Ne boş insanlarsınız.

Hani takdir teşekkür ortalamaya göre veriliyor ya cahil insan. Hani teşekkür alan birinin ortalaması 70-85 arasında ya. Hani takdir ve teşekkür belgesi ortalamayla doğru orantılı ya. Takdir teşekkür değil ortalama önemliymiş. 90 ortalamayla teşekkür alan var mı? 60 ortalamayla takdir alan var mı? Ne boş insanlarsınız.
Demek istediğimi anlamamışsın bir de o kadar yazmışsın. Sanki bilmiyoruz hangi puanlarla hangi belge alındığını burada çok bilmişlik yapmışsın. Asıl olay ortalamanın kaç olduğu zaten. 84 puanla mı teşekkür almak iyi 70 puanla mı ?
Dostum acaba kaçıncı sınıfsın bende 9. sınıfa gidiyorum ve 8. sınıfta LGS'den 480 almıştım ve dersler çok kolay geçiyordu liseye geçince bocalama yaşadım. Acaba sende de böyle bir durum mu var? Bu arada öyle bir durum yoksa bile dünyanın sonu falan değil bende biyolojiden 59 aldım ama ortalamam 93. düzelmeyecek şeyde değil yani. Sınav senesi vs. de değilse hayatını yaşa.

Dostum ortalama da pek önemli değil hele ortaokul ise neredeyse hiç önemi yok. 8. sınıfta bile olsa mahalle okullarının hepsi birbirinin aynısı.
Ortaokulda zaten ilk hedef LGS olmalı, ona çalışırken istemsiz yükselir puanlar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben bu döneme kadar her zaman takdir almış birisiyim. Aslında ailem fazla baskıcı değil fakat böyle başarılı olduğumu gördüklerinde takdir almamı haliyle istiyorlar. Bu dönem sınavlarım bayağı kötü geçti ve tahminimce zar zor teşekkür alabiliyorum. Bu zamana kadar rahatlıkla takdir aldım fakat şimdi bu durumda olmak insanı üzüyor. Bu durumu aileme söyledim sorun etmediler fakat ben aşırı derecede stres yapıyorum. Her zaman takdir aldığım için teşekkürü hiç olarak görüyordum. Sizce takdir ve teşekkür bu kadar önemli mi?
Gerçektende bir işe yaramıyor.Sadece öğrendiğinden emin ol.Sana hangi belgeyi aldın diye sormayacaklar.

Birincisi, Takdir ve Teşekkür belgeleri kadar boş bir şey yok. Alsan da almasan da bir şey değişmez, ebeveynlerinin ve diğer aile büyüklerinin gözünü boyarsın en fazla.
İkincisi, Liseye geçtiysen aşırı normal bir şey bu. Ortaokulda 95 seviyelerinden düşmeyen ortalamam Liseye geçer geçmez direkt 75 seviyelerine düşmüştü.

Lisede zaten otomatik olarak ortalama düşer. Dersler ağırlaşıyor çünkü. Liseden mezun olunca da kimse dönüp sizin ne belgesi aldığınıza bakmıyor ama ortalamayı yüksek tutmak işinize YKS'de yarayacak. Belge için değil de sınav ve geleceğiniz için ortalamayı yüksek tutun kısaca.

Yeni konular

Geri
Yukarı