Takıntılılar toplanalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

babylade

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle ben 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim arkadaşlar. Yani altta anlattığım takıntılar lise eğitmi bitirmiş olduğum halde bende bulunuyor.
Lütfen eğer garip ve sizin hayatınızı zorlaştıran bir takıntınız varsa benimle paylaşabilir misiniz?
Kimsem yok, sorunumun benzerlerini başkalarının da yaşadığını görünce morali biraz stabilleşen biriyim.
Benim takıntılarımın tam bir alanı yok, her şey olabiliyor. Beynim bazı kötü olasılıkları düşünüp varmış gibi kabul edebiliyor. Mesela kimseden sonra veya önce tuvalete gidemiyorum, o kadar iğreniyorum ki biri gittikten yarım saat sonra gidince bile etrafa tutarken tereddüt ediyorum.
Bazen yüz felci geçirdiğime inanıyorum, ortada bir şey olmadığı halde beynim bunu olmuş gibi kabul ediyor. Sürekli aynaya bakıp kontrol ediyor ama yine de sakinleşemiyorum.
Geçmişte birkaç kere umumi yani halka açık tuvalet kullanmışlığım oldu zorunluluktan, bu aklıma geldiğinde bazen beynim o tuvaletlerden birinden aids benzeri hastalıkların bana bulaştığına inanıyor. Ciddi anlamda o an hastalığı taşıdığıma inandırıyorum kendimi ve kaygım tavan yapıyor.
Bazen evimde bulunan malzemelerden yemek yaptığımda acaba bu karıştırdığım şeylerden herhangi ikisi birlikte toksik bir madde haline gelip beni zehirler mi diye düşündüğüm oluyor.
Özellikle uyumadan önce kalbimin sesini dinlerken durma ihtimalini düşünerek stres oluyorum. Korkumun odaklı olduğu kısım ölüm değil genelde sakat kalma, felçli kalma oluyor.
Sanırım bu kadarı durumumu size aktarmaya yetmiştir.
Sizin böyle kimseye anlatamadığınız ve hayatınızı negatif etkileyen takıntınız var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı